25. ročník Avex Team Cup ovládlo Rokoleum

Již 25. ročník turnaje AvexTeam Cup vyhrál v sobotu 2. září na antukových kurtech TK Zlín tým Rokoleum. Této pravděpodobně nejstarší soutěže amatérských tenisových týmů v Česku se zúčastnilo 16 pětičlenných družstev, která se utkala ve skupinách po čtyřech systémem každý s každým. Vítězové jednotlivých skupin postoupili do závěrečných bojů, v nichž byl nejúspěšnější tým Rokoleum ve složení Jaromír Brázda, Tomáš Břečka, Danek Vilím, Zdenek Šeda a Jiří Rafaja. Druhé místo si vybojoval tým lékařů a o třetí příčku se podělili Avex a Stavebniserver.com.

„Vyhráli jsme tuto soutěž podruhé. Finále se nakonec po domluvě odehrálo pouze na jeden zápas, protože lékaři měli zraněné hráče. Za nás nastoupila nejsilnější dvojice Vilím s Břečkou, která porazila Bednáře se Šenkeříkem 6:2,“ popsal rozhodující duel člen vítězného družstva Jaromír Brázda. Jeho týmový spoluhráč Tomáš Břečka byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Výsledky – semifinále: Rokoleum – Avex 1:2 (Brázda, Břečka – Machala, Brimus 6:2, Vilím, Rafaja – Handlíř, Hořák 6:7, rozhodující zápas: Vilím, Břečka – Handlíř, Machala 6:2)

Finále: Rokoleum – Lékaři 1:0 (Vilím, Břečka – Bednář, Šenkeřík 6:2).