Antonín Hanačík slavil dvojnásobný úspěch v Brně

Druhý prosincový víkend přinesl další hromadu skvělých výsledků našich tenistů na halových turnajích. Nejlépe si vedl v kategorii mladších žáků Antonín Hanačík, který ovládl „céčkový“ turnaj v singlu i deblu v Brně.Zde je kompletní přehled výsledků tenistů TK Zlín.

Babytenis

Na turnaji ve Hvozdné uhráli naši nejmladší výborné výsledky. Andre Majc prohrál až ve finále, když v semifinále porazil Honzu Prusenovského. V semifinále prohrál také Patrik Kolář s pozdějším vítězem Laššánem.

Mladší žáci

První výhru na turnaji si letos připsal Antonín Hanačík, který zvítězil na turnaji TK Tilla Brno kategorie C. Výhru si připsal také v deblu. „Tonda v cestě za celkovým vavřínem porazil prvního nasazeného, i když prohrával už 0:3 v prvním setu. Nakonec zabojoval a slavil výhru 6:4 a 6:0. Následně dominoval i v deblu po boku Vildy Kružílka,“ popsal otec úspěšného hráče Marek Hanačík. „Chtěl bych poděkovat naší trenérce Karolíně Vlachové, která má na Tondu dobrý vliv,“ dodal hrdý otec.

Natka Davidová postoupila na turnaji kategorie B v Táboře do čtvrtfinále ve dvouhře a semifinále ve čtyřhře.

Na silně obsazeném turnaji kategorie C TK Radegast postoupili Mario Majc a Dominik Tkáč do druhého kola v singlu i deblu. „Mário v prvním kole dvouhry nejprve neztratil ve dvoiu setech ani game, ve druhem nakonec padl po velkém boji a dvou hodinách hry 6-7 5-7. Ve čtyřhře v prvním kole nastoupil s parťákem Tkáčem. Přestože se začínalo až po osmé hodině večerní, na úvod slavili výhru po hodině a výsledku 6-2 6-1. O půl desáté nastoupili k druhé čtyřhře a po 70 minutách padli 4-6 2-6. Byl to hodně náročný den – z domu jsme vyjížděli v šest ráno a domů dorazili až hodinu po půlnoci,“ dodal otec Marek Majc.

Adélka Ostravská postoupila do čtvrtfinále v singlu a do finále čtyřhry na krajském přeboru ročníku 2008 v Brně Líšni.

Dorost

Na „cečku“ ve Starém Městě postoupila Tereza Střelcová až do semifinále, Vanda Koukalová uhrála pěkné čtvrtfinále.

Dospělí

Na TC Brno proběhl krajský přebor mužů. Martin Bugaj postoupil do čtvrtfinále ve dvouhře.