Babytenisté sbírali zkušenosti

Naši nejmenší tenisté se během léta nejenže tvrdě trénovali, ale také na kolbištích dosahovali zajímavých výsledků. „Všem dětem patří velká gratulace a pochvala nejen k turnajům, ale i k vynikajícímu přístupu k tréninkům a perfektní účasti na prázdninových kempech,“ vzkázal šéftrenér TK Zlín Tomáš Macahráček.

Kája Šmídová objížděla hlavně prestižní a dobře obsazené turnaje okruhu JmTSBABYTENISU o pohár hejtmana jihomoravského kraje, které jsou bodované, kdycelkově skončila na třetím místě. Turnaje bývali obsazené nejlepšími hráčkyz celé Moravy a na poslední turnaj v Prostějově přijeli hráčky i z Čech aSlovenska, kdy Kája skončila na pěkném pátém místě. Jediný smíšený turnajhrála v Otrokovicích, kdy skončila o míček druhá.

Výsledky všech turnajů přes léto:

  • Turnaj Brno Líšeň JmTS 2.místo
  • Smíšený turnaj Otrokovice 2.místo
  • Turnaj Brno – Tišnov JmTS 3.místo
  • Turnaj Slovácko JmTS 4.místo
  • Turnaj Prostějov JmTS 5.místo
  • Turnaj Zlín JmTS 6.místo
  • Turnaj ŽLTC Brno JmTS 6.místo

Terka Hlobilová se zúčastnila sedmi turnajů okruhu hejtmana Jihomoravského kraje. Největší úspěch: 5. pohárové umístění na silně obsazeném turnaji SK Tišnov, kde hrálo 26 děvčat.

ŽLTC Brno – zde skončila 10 z 29 holek, slušné umístění, vyhrála silně obsazenou skupinu

Agrofert Prostějov – silně obsazený turnaj, z 36 holek byla 18 (mohla postoupit do hlavní skupiny, rozhodující zápas prohrála 3:4), takže poté hrála o umístění 17. – 24.

Jirka Ostravský v silné konkurenci na turnaji v Přerově i ve Zlíně obsadil dvakrát krásné 5. místo. Smůlu prolomil na turnajiv Otrokovicích, kde si z 23 zúčastněných babytenistů vybojoval třetí místo.

Naše nejmladší baby tenistky Kristy Marušáková a Agi Hujíková posbíraly spoustu zkušeností na turnajích a přišly i první úspěchy. Kristy uhrála 7. místo v Otrokovicích a zkusila se porovnat s nejlepšími v Prostějově. Agi postupně gradovala svoji formu. Nejdříve 18. místo ve Starém městě, poté 6. místo v Otrokovicích.