Bravo! Šmídová si zahraje Summer cup

Zajímavých výsledků dosáhli mladí nadějní hráči našeho tenisového klubu také na turnajích. Toho největšího dosáhla Karolína Šmídová, která si díky triumfu na „áčkovém“ turnaji zajistila nominaci do národního družstva pro letošní Summer cup! Zazářil také Michal Juřena, který na zlínských kurtech vyřadil prvního nasazeného a vypadl až v semifinále.

Šmídová Karolína

Kája Šmídová uhrála parádní výsledek na silném áčkovém turnaji mladších žaček v Mariánských Lázních. V singlu prošla hladce do semifinále, kde poprvé zdolala třetí hráčku českého žebříčku a první nasazenou Zajíčkovou 7:6, 6:2. Ve finále si již hladce poradila s Filipovou 6:1 6:3. Společně s Kateřinou Filipovou ovládly i čtyřhru. Jako odměnu za výborné výsledky byla Kája nominována do reprezentačního družstva České republiky pro letošní Summer cup.

Na turnaji ETA kategorie 1 v Hrádku nad Nisou uhrála Kája semifinále v singlu, když podlehla české jedničce Kovačkové 3:6, 1:6, když se ji podařilo během prvních šesti gamů prasknout všechny rakety a dohrávala zápas s půjčenou raketou!

Juřena Michal

Na domácím áčkovém turnaji dorostu ve Zlíně Michal zazářil postupem do semifinále singla. Svoji zlepšující se formu během jarní sezóny vygradoval pod bedlivým dohledem babičky nejlepším výsledkem kariéry. Mezi 16 nejlepšími zvítězil nad prvním nasazeným Ondřejem Kratochvílem 6:3, 6:1, ve čtvrtfinále si poradil se Švojgrem 2:6, 7:6, 6:2 a až v semifinále ho zastavil Kučera 4:6, 0:6.

Společně s Adamem Prusenovským se probojovali po bojovných výkonech do semifinále debla, kde nestačili na pozdější vítěze Kratochvíla s Pazderou. Pro oba naše borce to byl také nejlepší výsledek v deblu v kariéře.

Ostravská Adéla

Aďa odehrála výborný krajský přebor staršího žactva. V singlu prošla do čtvrtfinále, kde zdolala čtvrtou nasazenou Strykovou 6:2, 7:5. v semifinále ji vystavila stopku pozdější vítězka Dvořáčková 2:6, 5:7. V deblu prošla Aďa společně se Štěpankovou do finále , kde zdolaly první nasazené Boudovou a Dvořáčkovou 6:3, 3:6, 10:8 a získaly titul přebornic kraje pro letošní rok.

Jarda Šmédek obhájil v květnu zlatou medaili na deaflympiádě v Brazílii ve dvouhře, když turnajem prošel bez ztráty setu a další zlatou přidal ve smíšené čtyřhře s Katkou Blaščíkovou.

Honza Hrazdil se díky umístění na žebříčku ITF probojoval do kvalifikace juniorského Roland Garros. Po zimní zlomenině kotníku se dokázal vrátit zpět do plné zátěže, ale na postup do hlavní soutěže to tentokrát nestačilo, když prohrál ve finále kvalifikace s Toganem Tokačem 2:6, 1:6.