Cenné kovy výhradně ze čtyřher

Uplynulý první červnový víkend byl vyhrazen krajským přeborům dospělých a starších žáků. Naši hráči v nich tentokrát posbírali medaile výhradně v deblu.

Mezi dospělými vybojovali Honza Duben s Vénou Ventrčou třetí místo ve čtyřhře. Mezi ženami Petra Horáková prohrála společně s Veronikou Leibišovou až ve finále a vybojovala stříbrnou medaili.

Starší žáci bojovali ve Zlíně a Honza Hrazdil vyválčil druhé místo ve čtyřhře po těsné prohře ve finále. Děvčata ve Znojmě také uhrála medaile ve čtyřhře. Natka Davidová získala třetí místo a Lucka Zástěrová prohrála až finále.

Mladší žáci se zúčastnili turnaje v Kroměříži kategorie C. Adélka Ostravska a Mário Majc uhráli třetí místa ve čtyřhrách.

BABYTENIS

První „A“ družstvo vybojovalo vítězství na kurtech TC Brno, kdy po nerozhodném výsledku 2:2 po dvouhrách rozhodly vynikající výkony dvojic Jan Prusenovský – Petr Slovák a dvojice André Majc – Patrik Kolář ve čtyřhrách. „Na těchto vítězstvích mělo zásluhu kromě bojovnosti našich hráčů i sportovní povzbuzování rodičovského doprovodu, za což všem aktérům tohoto střetnutí děkuji,“ vzkázal zlínský trenér a kapitán Petr Cimra.

B družstvo vybojovalo v sestavě Stříteská, Šusta, Sobotková a Výmola vítězství na kurtech Sokola Uherský Brod a tímto zápasem ukončilo soutěž družstev. „Děkuji všem hráčům, kteří reprezentovali náš klub v této sezóně, kapitánu Jiřímu Stříteskému a rodičům za obětavost,“ vzkázal Petr Cimra.

  • TK Zlín A – TC Brno 2:4
  • TK Zlín B – Uherský Brod 1:5