Černá sobota, ale o to luxusnější neděle!

Přestože se první víkendový den zlínskému tenisu v soutěži družstev nedařilo, vše si vynahradili v neděli. Páté kolo mistrovských soutěží rozhodlo o tom, že rezervní tým dospělých, junioři a mladší žáci jsou blízko postupu na finálová republiková klání,“ těší předsedu TK Zlín Jana Macharáčka. „Zatímco mladší žáci, starší žáci, dorostenci a dospělí mají před sebou poslední dvě kola, týmy minitenisu a babytenisu odehrály o víkendu poslední kolo dlouhodobé části,“ upřesnil šéf klubu.

Dospělí

TC Austerlitz – TK Zlín B 5:4

Rezerva dospělých poprvé v sezoně zaváhala, když těsně padla ve Slavkově s TC Austerlitz. „Stoprocentní byla pouze děvčata Horáková, Střelcová a ve dvouhře byl úspěšný Honza Macharáček. Prohrály se tři vyrovnané zápasy, což je škoda. Stále ale myslíme na postup, který máme ve svých rukou, pokud dokážeme zvítězit v posledních dvou mistrovských utkáních,“ spočítal trenér a kapitán zlínského výběru Jiří Svoboda.

Sestava: Ventrča, Cablík, Duben, Macharáček, Horáková, Střelcová.

Zápis o utkání

Junior liga

TK Zlín – SK Tenis Tišnov 7:2

V neděli zlínští dorostenci doma porazili Tišnov 7:2. „Udělali jsme tak další důležitý krok k postupu na Mistrovství České republiky. Stále jsme bez porážky a už se chystáme na příští týden, kdy hrajeme na kurtech brněnského ŽLTC,“ upřesnil zlínský kouč Jiří Svoboda.

Sestava: Grmán, Ventrča, Zpěvák, Drdla, Pluhařová, Horáková

Zápis o utkání

Starší žáci

TK Zlín – SK Tenis Tišnov 4:5

První tým sehrál velmi dramatické utkání se smolným koncem. „Rozhodlo pár míčků, takový je sport. I přes velmi těsnou porážku chci pochválit všechny hráče týmu za příkladnou bojovnost,“ vzkázal svým svěřencům kapitán týmu Tomáš Prusenovský, který před závěrečnými boji rozhodně zbraně v boji o postup na republiku nevzdává. „Pořád existuje šance na postup. Budeme bojovat do posledního míčku,“ slíbil kapitán.

Sestava: Michal Juřena, Erik Nedbálek, Lukáš Novák, Adam Prusenovský, Natali Davidová, Lucie Zástěrová.

Zápis o utkání

Mladší žactvo

TK Zlín A – ŽLTC Brno A 5:4

Vítězství nad jasným favoritem soutěže vyválčili mladší žáci Zlína a udělali velký krok k postupu na Mistrovství republiky, které bude konat 13. až 16. července ve Zlíně! „Na půdě ŽLTC Brno jsme určitě nebyli v roli favorita. Bylo to pro nás velmi důležité utkání a chtěli jsme domácí co nejvíce potrápit a možná i překvapit. Nakonec díky naprosto fantastickému a neskutečně bojovnému výkonu chlapců jsme uhráli potřebných pět bodů,“ radoval se kapitán týmu Tomáš Drobný. „Všechny zápasy byly dramatické od začátku do konce a skóre se neustále měnilo. Jediný Ondřej Páže měl zápas od začátku pod kontrolou. Děvčata i přes dlouhé, napínavé zápasy bohužel bod nepřidala, ale za svůj výkon a bojovnost se rozhodně stydět nemusí. Všem hráčům moc děkuji za příkladný týmový přístup, který navazuje na loňskou sezonu,“ vzkázal Drobný. „Další poděkování patří Tomáši Prusenovskému, který se ujal společného koučování a pomáhal vytvářet pro hráče domácí atmosféru,“ dodal s úsměvem spokojený kapitán.

Zápis o utkání

LTC Hodonín – Zlín B 0:9

„Splnili jsme roli favorita. Soupeř měl slabší především chlapeckou část, ale i naše děvčata jasně dominovala. Našim cílem pro závěr soutěže je vybojovat bronzovou příčku,“ upřesnil kapitán zlínského výběru Karel Mikulec.

Zápis o utkání

TK Zlín C – Sokol Uh. Brod 3:3

Velmi vyrovnanou bitvu sehrálo „céčko“ s Uherským Brodem. „Nikdo nevyhrál, ale o set navrch měl soupeř. Uhráli jsme těsnou remízu,“ usmál se kapitán zlínského týmu Jan Němec. „Celý tým srdnatě bojoval, v dramatických bitvách nechal vše. V neděli nás čeká poslední zápas sezony, na domácích kurtech vyzveme Velké Bílovice,“ upřesnil Němec.

Sestava: Domink Tkáč, Agáta Marušáková, Julie Ventrčová, Natálie Němcová.

Minitenis

TK Zlín – Vizovice 0:8

Zápis o utkání

Babytenis

První zlínský tým babytenisu skončil na 3. místě v nejvyšší soutěži za Prostějovem a TC Brno. Svým výsledkem si vybojoval nasazení v Oblastním finále v září v Brně.

Rezervní tým Zlína skončili na druhém místě v Krajské soutěži I.

TK Zlín A – TC Brno 0:6

Zápis o utkání

TK Zlín – Znojmo 5:1

Zápis utkání

TK Zlín B – Vizovice 4:2

TK Zlín B – Natali 5:1

Zápis utkání