Červenec byl měsícem úspěchů našich tenistů

Červencový měsíc byl ve znamení turnajů. Naše široká tenisová základna se zúčastnila nespočtu z nich a dosáhla hned na řadu zajímavých výsledků. Jakých? Níže přinášíme přehled.

Šmídová Karolína

Kája zvítězila i na druhém letním turnaji nejvyšší kategorie A mladších žaček v Přerově, kdy zvítězila v singlu i v deblu. Pod vedením trenéra Jirky Svobody porazila ve finále dvouhry Veroniku Navrátilovou 7:5  6:0. V deblu společně s Veronikou Navrátilovou porazili ve finále pár Natálie Havelková a Laura Chlumská 6:3 7:6(3).

Juřena Michal

Michal pokračoval ve výborných výsledcích z jarní části sezony, když zvítězil na béčku dorostenců ve Starém Městě. Ve finále porazil Tomáše Kratochvíla 6:4 1:6 6:4. Společně poté ovládli i čtyřhru, když ve finále zdolali dvojici Krupa Olšar 7:5 6:3.

Ostravská Adéla

Áďa se probojovala se díky výsledkům na krajském přeboru na mistrovství ČR starších žákyň v Dobříši. V prvním kole zdolala po výborném výkonu Kateřinu Koubovou 7:5 6:2. V druhém kole poté vzdorovala třetí nasazené Jirouškové 4:6 4:6.

Hujíková Agáta

Agi potvrdila stoupající formu úspěchy na béčkových turnajích mladších žákyň. Semifinále v singlu uhrála ve Vítkovicích , kde podlehla Višňovské 5:7 4:6. Ve Vítkovících společně se Schmidovou a v Třebíči společně s Brodskou ovládla čtyřhru. Vynikající výsledek uhrála Agi i na áčku v Přerově postupem mezi 16 nejlepších singlistek.

Hanačík Antonín

Tonda po zranění ruky vyrazil na turnaje a bylo z toho vítězství na céčku ve Vsetíně. Ve finále zdolal Suchan 6:2 6:1. Společně pak zvítězili i v deblu, když ve finále zdolali Milara s Kubou Krajčou 7:5 7:6. Společně s Lukášem Novákem přidali vítězství i na turnaji na Mladcové.

Marušáková Kristýna

Kristy na začátku prázdnin zvítězila na dvou turnajích kategorie C mladších žákyň. Nejprve zvítězila na Milu Olomouc, když ve finále zdolala Horehleďovou 6:3 6:2. Další vítězství přidala ještě na turnaji v Brně Líšni finálovou výhrou s Gottvaldovou 6:4 1:6 10:8.

Švecová Lena

Leňa získala první turnajové vítězství na domácím turnaji mladších žaček na Vršavě. Ve finále zdolala Kačku Žalůdkovou 6:2 6:1. Turnaj se odehrál v režii domácích hráček, když semifinalistky doplnily ještě Sára Stříteská a Kristy Marušáková. Debla posléze ovládly Marušáková společně s Žalůdkovou proti dvojici Švecová Stříteská 6:4 3:6 11:9.

Žalůdková Kateřina

Kačka kromě finále singla ve Zlíně přidala ještě finalovou účast v Rožnově, když ve finále podlehla Kubíkové 2:6 2:6. Společně s Eliškou Váňovou Kačka uhrála finále debla na Slovácku, když ve finale podlehly Vymětalíkové se Sedláčkovou 4:6 3:6.

Patáková Klára

Klárka získala dvě finálové účasti na turnaji mladších žaček v Duchcově, když podlehla Petrásek 4:6 1:6 a v Prostějově, kde ve finále nestačila na Moťkové 4:6 1:6. V Duchově vyhrála čtyřhru společně se Skotárek.

Lešinger Jiří

Jirka si zahrál finále ve dvouhře ve Zlíně, když v singlu podlehl Remešovi 2:6 1:6 a v deblu prohráli rovněž ve finále s Dostálem proti dvojici Remeš Jenčík 4:6 2:6.

Ventrča Václáv a Hrazdil Jan

Naši borci se vydali na štědře dotováný turnaj dospělých v Kroměříži. Podobnou kvalitní souhru jako při hraní counter strike potvrdili i v reálném světě celkovým vítězstvím, když ve finále zdolali dvojici Kratochvíl Gula 7:5 6:1. Honza k tomu ještě přidal zisk prvního ATP bodu na turnaji na turnaji ve Slovinském Litije.

Prusenovský Jan

Honzovi se podařil turnaj v Bystřici pod Hostýnem, když prohrál až ve finále s Doležalem 4:6 2:6. Ve čtyřhře došel také do finále, když společně Doležalem podlehli Rybkovi s Remešem 3:6 1:6.

Baby tenis

Kompletní sestava našich nejmladších srdnatě bojuje na turnajích. Z výsledků vyčnívá druhé místo Ondry Výmoly na turnaje V Rožnově. Pochvalu zaslouží i ostatní Macháčková Paťa, Sovjáková Terka, Kubátová Adri , Svozílek Filda, Malina Kuba.

Mini tenis

Jirka Svoboda na svém prvním skutečném tunaji v životě vybojoval krásné druhé místo ve Žďáru nad Sázavou.