Davidová i Juřena uhráli na Pardubické juniorce kolo

Do finále se dostává letní tenisová sezona. Na přelomu prázdnin naši hráči opět dosáhli zajímavých výsledků, které vám níže přinášíme v souhrnu výsledků za měsíce srpen a první poloviny září.

Pardubická juniorka

Natka Davidová se společně s Michalem Juřenou probojovali na MČR dorostu – Pardubickou juniorku. Pro oba byla již samotná účast velkým úspěchem a šance zahrát si s nejlepšími hráči ve své kategorii určitě velkou výzvou. Letošní Pardubická juniorka byla v obou kategoriích nejsilněji obsazená za dlouhou dobu a v pavouku nechyběl vůbec nikdo.

Natka v prvním kole bojovala s nervozitou, ale podařilo se vybojovat výhru s Rachel Heřmanovou 6:0, 6:7, 6:3. Ve druhém kole s nasazenou Kristýnou Hranáčovou se Natce nedařilo dostat do rytmu a zápas se vyrovnal až v závěru zápasu – 1:6, 2:6.

Michal se v prvním kole utkal s Vojtou Valešem s ČLTK. Zápas se změnil v téměř tříhodinovou bitvu, ve které Michal urval vítězství 6:4, 3:6, 6:4. Ve druhém kole na Michala čekal nasazený Ondřej Válek. Michal byl celý zápas pod tlakem a nedostal téměř žádnou šanci a uhrál dva gamy – 0:6, 2:6.

Michal s Natkou zaslouží pochvalu za výbornou reprezentaci klubu.

Davidová Natka

Po Pardubické juniorce zaměřila Natka pozornost na turnaje kategorie ITF junior. A díky uhraným výsledkům v Liberci a Ostravě se probojovala na juniorský světový žebříček hráček do 18 let, kde je momentálně patří 2665.místo.

Juřena Michal

Michal vybojoval v srpnu finále na béčkovém turnaji v Uherském Hradišti, kde až ve finále podlehl Zavadilovi 5:7 7:5 4:6.

Šmídová Karolína

Kája v srpnu úspěšně pokračovala na béčkových turnajích mladších žákyň a podařilo se jí získat i první titul v singlu v Břeclavi, když za celý turnaj neztratila ani set a ve finále si poradila s Chlumskou 6:1 7:5. Další úspěch přidala ještě finálovou účastí ve Valašské Meziříčí.

Hanačík Antonín

Tonda ani v srpnu nepolevil v turnajových účastí a přidal další finále na béčkových turnajích starších žáků v Tišnově a V Jihlavě. V Otrokovicích navíc přidal první vítězství mezi dorostenci, kde s Gregusem zároveň ovládl i čtyřhru. Tonda se díky výsledkům na vybraných turnajích starších žáků stal celkovým vítězem turnajového okruhu Partners 2021. Ve stejném okruhu dívek skončila Áďa Ostravská i díky poslední účasti v semifinále na turnaji na BLTC Brnona třetím místě.

Hujíková Agáta

Agi v srpnu získala další vítězství na céčkových turnajích mladších žákyň v Uherském Brodě a ve Zlíně. Společně se Sárou Stříteskou získaly rovněž tituly ve čtyřhře.

Jirka Ostravský vybojoval svůj první singlový titul na turnaji mladších žáků ve Valašském Meziříčí, když ve finále přehrál Syřičanského 6:2 6:1 a ve Valmezu a Otrokovicích ovládl i čtyřhru.

Honza Prusenovský ovládl po výborných výkonech turnaj mladších žáků v Otrokovicích, když cestou k vítězství zdolal Míšu Výmolu i Jirku Ostravského a ve finále zdolal Brtníka 6:3 6:3.

Tomáš Váňa společně s Tondou Hanačíkem ovládl v deblu béčko v Tišnově, když ve finále porazili Homolku s Pospíšilem 6:4 6:7 10:3.

Naši nejstarší borci Honza Duben a Vena Ventrča zahájili sezonu až na konci srpna, ale přesto se jim podařilo získat turnajové tituly. Honza zvítězil na céčku v Uničově, když ve finále zdolal Kratochvíla 6:4 6:1. Véna na céčku na Kraví Hoře porazil v semifinále Klakurku 6:3 6:1 a ve finále Jonáše Bartoňka 7:6 6:2.