Domácí turnaj ovládl Patrik Kolář

Úvodní dva únorové víkendy opět výsledkově přáli tenistům zlínského klubu. Z vítězství se radovali Patrik Kolář, Antonín Hanačík, Adéla Ostravská a Václav Ventrča.

Baby tenis

Honza Prusenovský uhrál na Hvozdné semifinále. Ostatní kluci našeho klubu doplatili na těžký los už ve skupině.

O uplynulém víkendu na domácím turnaji naší borci využili výhodu známého prostředí a turnaj ovládli. Vítězství si odnesl Patrik Kolář, když ve finále po boji porazil Andrého Majce 4:3. Honza Prusenovský prohrál ve čtvrtfinále s Patrikem.

„Kluci zaslouží velkou pochvalu. Patrik i Ajá dokázali vybojovat těžké zápasy v semifinále a finále bylo pro oba zaslouženou odměnou. Honza odehrál těžké zápasy o umístění a rovněž u něj je pochvala za šesté místo zasloužená. Nesmím zapomenout také na Sáru Střiteskou a Jirku Ostravského, pro které to byly první oficiální zápasy a řádně si je užili,“ okomentoval výkony zlínských odchovanců šéf klubu Jan Macharáček.

Mladší žáci

Mário Majc uhrál čtvrtfinále ve dvouhře a finále ve čtyřhře na turnaji ve Starém Městě. Na stejném turnaji Tonda Hanačík vyhrál čtyřhru.

Tento víkend Tonda opět zvítězil ve čtyřhře a uhrál semifinále na turnaji kategorie C na Milo Olomouc.

Adélka Ostravská vyhrála tento týden turnaj ve čtyřhře na Mladcové.

Natka Davidová se zúčastnila halového MČR na Spartě, kde ale doplatila na těžký los.

Starší žáci

Lucka Zástěrová uhrála finále ve dvouhře a čtyřhře ve Starém Městě. Na stejném turnaji uhrála Nela Mikulcová semifinále ve čtyřhře.

Ve Starém Městě uhráli Adam Prusenovský a Michal Juřena finále ve čtyřhře a oba čtvrtfinále ve dvouhře.

Dorost

Krajský přebor dorostenců se uskutečnil v Jihlavě. Jarda Šmedek prohrál v semifinále, když si poranil kotník a finále čtyřhry musel skrečovat. Petra Horáková prohrála rovněž v semifinále dvouhry, ale vítězství si odnesla ve čtyřhře. Véna Ventrča uhrál čtvrtfinále v singlu a semifinále v deblu. „Pět medailí z krajského přeboru je krásný výsledek našich juniorů,“ poznamenal šéf klubu Jan Macharáček.

Na turnaji SK Raketa uhrál Vena Ventrča semifinále ve dvouhře a zvítězil ve čtyřhře.

Na velmi dobře obsazeném turnaji na Mladcové uhrála Natka Slezáková semifinále ve dvouhře.