Dorostenci dál drží naději na postup na MCŘ družstev

Dalším kolem pokračovaly o víkendu mistrovské soutěže družstev. První výběr dorostu je stále bez porážky a nadále si uchovává naději na postup na MČR družstev!

Dospělí B – SK JC Sport Opava 2:7

Další těžký soupeř nedal našim hráčům šanci. Body získali Honza Hrazdil vítězstvím nad Kovaříkem 7:6, 6:2 a Michal Juřena zdolal Galušku 2:6, 6:2 a 6:2. Po turnajové pauze začnou příští víkend zápasy o udržení ve druhé lize pro příští sezonu.

Sestava: Hrazdil Jan, Ventrča Václav, Macharáček Jan, Juřena Michal, Šmejkalová Amélie.

Dospělí C – Sokol Brno Žabovřesky 7:2

Céčko zdolalo bez problému nekompletního soupeře. Honza Duben hladce přehrál Bůžka, Adam Prusenovský bodoval s Vitouchem a další bod přidala Nelča Mikulcová. Soupeř přijel bez dvou hráčů, takže po singlech bylo rozhodnuto.

Sestava: Duben Jan, Prusenovský Adam, Hanačík Antonín, Váňa Tomáš, Mikulcová Nela, Marušáková Agáta. Kapitán: Mikulec Karel.

Dorost A – SK Tenis Tišnov 5:4

Dorostenecké družstvo složené čistě z našich odchovanců, navíc oslabené o zraněnou Natku Davidovou stále překvapuje papírově silnější soupeře. Proti Wirglerové s Řezníčkovou neměli Lucka Zástěrová a Áďa Ostravská šanci, takže tíha zápasu tentokrát visela na mužské části družstva. Michal zdolal s přehledem Honzu Rašticu 6:0, 6:1, Lukáš Novák nestačil na Križana 1:6, 5:7. Důležitý bod přidal po výborném výkonu Adam Prusenovský vítězstvím nad Rychtářem 6:2, 6:3. Snadnou práci měl i Tonda Hanačík. V deblu Tonda s Lukášem po nervózním začátku získali čtvrtý bod. Rozhodnutí padlo v posledním zápase, když Michal s Adamem porazili výborně hrající Rašticu s Križanem 6:1, 4:6 a 6:3. Áčko je stále bez porážky a nadále si uchovává naději na postup na MČR družstev!

Sestava: Juřena Michal, Novák Lukáš, Prusenovský Adam, Hanačík Antonín, Zástěrová Lucie, Ostravská Adéla. Kapitán: Macharáček Tomáš.

Dorost B – Tenis Slovácko B 2:7

Dorostenecká rezerva nestačila na zálohu Slovácka. Body získala Sára Chytilová vítězstvím nad Machačovou, která po druhém setu zápas skrečovala. Další bod přidal dívčí debl, když soupeřky nenastoupily. Po třetím kole má béčko dvě vítězství a jednu prohru.

Sestava: Váňa Tomáš, Krajča Jakub, Prusenovský Jan, Macharáček Martin, Mikulcová Nela, Chytilová Sára. Kapitán: Mikulec Karel.

Starší žactvo A – Bors Břeclav 7:2

Starší žáci nastoupili na domácích dvorcích v utkání, které nemělo jasného favorita proti týmu TC BORS Břeclav. Ačkoliv výsledek zápasu vypadá jednoduše, vítězství se nerodilo hladce. Naši hráči v rozhodujících momentech ukázali velkou mentální sílu a těžké a vyrovnané zápasy zvládli na jedničku. Ve vyrovnaném a občas i vyhroceném střetnutí soupeře z Břeclavi přehráli. Po třech kolech zůstáváme bez porážky a stejně jako dorost udržujeme naději postupu na Mistrovství ČR družstev.

Sestava: Remeš Martin, Krajča Jakub, Ostravský Jiří, Prusenovský Jan, Ostravská Adéla, Šmídová Karolína. Kapitán: Cimra Petr.

Starší žactvo B – TC Bajda Kroměříž 0:9

Naše rezerva, oslabená o zraněnou „jedničku“ Andrého Majce neměla proti silné Kroměříži v utkání dvou dosud neporažených týmů šanci, jediný Patrik Kolář dokázal vzít soupeři set.

Sestava: Orlita Josef, Macharáček Martin, Kolář Patrik, Hujíková Agáta, Stříteská Sára. Kapitán: Macharáček Jan.

Starší žactvo C – Napajedla 9:0

Stejně jako v minulém kole i tentokrát v Napajedlech naše „céčko“ deklasovalo soupeře a stává se po třech výhrách „černým koněm“ soutěže.

Sestava: Šusta Marek, Lešingr Jiří, Lorenc Adam, Novotný Lukáš, Marušáková Kristýna, Burdová Eliška. Kapitán: Lešingr Jiří.

Mladší žactvo A – Bors Břeclav 9:0

Na domácích dvorcích jsme splnili roli favorita a s přehledem dosáhli vysokého vítězství nad týmem z Břeclavi. Nikdo z našich hráčů nezaváhal a navíc všichni zvítězili ve dvou setech. 

Sestava: Ostravský Jiří, Orlita Josef, Trunečka Tomáš, Šenk Jan, Šmídová Karolína, Nováková Viktória. Kapitán: Svoboda Jiří.

Mladší žactvo B – Tenis Slovácko 7:2

S nekompletním soupeřem ze Starého Města splnila naše rezerva roli favorita a po vítězství 7:2 zůstává i po třetím kole bez porážky.

Sestava: Lešingr Jiří, Šimonič Noel, Lorenc Adam, Novotný Lukáš, Hujíková Agáta, Stříteská Sára. Kapitán: Lešing Jiří.

Mladší žactvo C – Sokol Uherský Brod 3:6

„Céčko“ v Uherském Brodě bojovalo srdnatě, ale na soupeře to tentokrát nestačilo. Bodovali Franta Oharek, Katka Žalůdková a Oharek, Přikryl ve čtyřhře.

Sestava: Sukop Tomáš, Nuhlíček David, Oharek František, Přikryl Pavel, Žalůdková Kateřina, Macháčková Vanessa. Kapitán: Nuhlíček Václav.

Mladší žactvo D – Drnovice 0:6

Benjamínci narazili v soutěži 4+0, určené pro úplné začátečníky, na zkušené „matadory“ z Drnovic, výkonnostně patřící úplně jinam…. Přes jasnou porážku bojovali o každý míč a tato zkušenost pro ně bude určitě přínosem do příštích utkání.

Sestava: Samsonková Daniela, Bělíček Vlastimil, Bačík Bedřich, Nahálka Hari. Kapitán: Pajchlová Jana.

Babytenis A – Žďár nad Sázavou 3:3

První tým Babytenisu zahájili sezonu na dvorcích TJ Žďár nad Sázavou. Ve vyrovnaném a těžkém střetnutí, které skončilo remízou 3:3 na zápasy nakonec podlehli místním nadějím součtem gamů 28 ku 22. „Béčko“ zahájí soutěžní sezonu příštím kolem.

Sestava: Tománková Beata, Svozílek Filip, Výmola Ondřej, Macháčková Patricie. Kapitán: Svozílková Eva.

Minitenis B

Rezerva minitenisu vyrazila k prvním zápasovým zkušenostem hned do „jámy lvové“ – do Prostějova. V prvním utkání s domácím Agrofertem, mnohonásobným Mistrem ČR, přes bojovný výkon podlehli 0:8. Druhé utkání s TK Vyškov bylo mnohem vyrovnanější, Kája Vajík dokázal zvítězit a Anička Výmolová podlehla po boji ve třech setech. Konečný výsledek 1:7 je tak poněkud krutý, ale určitě motivující do dalšího kola. A tým minitenisu zahájí sezonu příštím kolem v domácím prostředí.

Sestava: Vajík Karel, Kuželová Adriana, Skočovský Matyáš, Výmolová Anna. Kapitán: Pajchlová Jana.