Dorostenci na MČR v Praze bojovali, vypadli ale SK HAMR

Statečný výkon podal dorostenecký výběr TK Zlín na prestižním finálovém klání v rámci Mistrovství České republiky v soutěži smíšených družstev, kam se kvalifikoval coby vítěz oblastní části.

Na kurtech pražské Sparty však nepřekročil svůj stín, když vypadl s pražským celkem SK HAMR v 1. kole a nekvalifikoval se tak do závěrečných bojů o mistra ČR.

„Soupeř byl mírným favoritem, neboť podle součtu žebříčků jednotlivých hráčů byl třetím nasazeným týmem a my byli prvním nenasazeným, přesněji pátým týmem podle součtu žebříčků. V úvodním kole jsme si přitom určitě nepřáli nejvýše nasazené TK Neridé Praha, ale samozřejmě i další tři týmy byly oproti nám mírným favoritem,“ poznamenal trenér a kapitán TK Zlín Jiří Svoboda.

Po dvouhrách bylo již o osudu duel rozhodnuto, neboť soupeř vedl 5:1. „Závěrečné čtyřhry se

pouze dohrávaly a SK HAMR potvrdil své zasloužené vítězství. Za náš tým bodoval ve dvouhře Robert Steinhauser a čtyřhra Martin Bugaj, Jan Macharáček,“ upřesnil Svoboda, jenž v hlavním městě vedl tým společně s předsedou klubu Janem Macharáčkem sen.

I přes brzké vyřazení ale v klubu s celoročními výkony a výsledky panuje spokojenost.

„Společně s kolegou Honzou Macharáčkem bychom i přes porážku však celému týmu chtěli poděkovat za letošní reprezentaci, kdy si velmi ceníme toho, že naši hráči dokázali ovládnout celou jarní část soutěže a kvalifikovali se tak na závěrečný turnaj MČR. To byl náš společný cíl,

který jsme si stanovili na začátku letošního roku. Snad příští rok stanovenou laťku opět zvýšíme,“ přeje se Jiří Svoboda.

Výsledek 1. kola MČR dorostu: TK ZLÍN – SK HAMR 2:7

Sestava TK Zlín: Martin Bugaj, Samuel Grman, Robert, Steinhauser, Václav Ventrča, Jan Macharáček, Jan Duben, Lukáš Zpěvák, Terezie Pluhařová, Petra Horáková, Natálie Slezáková. Kapitáni: Jiří Svoboda a Jan Macharáček sen.