Dušan Machala po triumfu v Grand Prix Zlína odletěl relaxovat na Madeiru

Dušan Machala ovládl 7. ročník mezinárodního turnaje tenisových amatérů nad padesát let Grand Prix Zlína 2019. Vítězství na antuce na Vršavě vybojoval až po lítém boji, když ve finále udolal Slováka Antona Oškrobaného z Považské Bystrice 7:6.

Zlínský matador v oblíbeném turnaji neztratil ani set. V základní skupině zdolal dalšího tenistu ze Zlína Jiřího Fialu a Miroslava Petruželu (Daskabát u Olomouce). V pavouku pak ještě ve čtvrtfinále porazil Pavla Remiáše z Ostravy 6:2 a v semifinále si poradil s Milošem Michelem z Bytče rovněž 6:2.

,,Remiášovi chybělo sebevědomí. Vyrovnaný stav se mnou držel jenom do stavu 2:2. Ve zbytku střetnutí jsem Ostravana zlomil hlavně díky kraťasům. Také na Michela jsem si věřil. Se soupeřem z Bytče jsem zatím ještě nikdy neprohrál a na domácí antuce jsem ho udolal pestrou hrou. Většinu bodů jsem získal přes Slovákův bekhend,“ zavzpomínal na úvodní vyřazovací partie Dušan Machala.

Tenista z krajského města poté uspěl i ve finále. ,,Oškrobanému jsem oplatil květnovou porážku z Moravského Svätého Jána,“ pochvaloval si Machala.

Toho však za triumfem čekala náročná cesta. ,,V souboji o zlatou příčku jsem prohrával 2:4. Poté jsem pomocí liftovaných balónů do bekhendu otočil stav na 5:4. V závěru setu jsem ale dotahoval ztrátu 5:6. Dokonce jsem odvracel mečbol. Rozhodující tiebreak už jsem ale měl pod kontrolou,“ radoval se z obhajoby prvenství v Grand Prix Zlína Dušan Machala, který ihned po zápase odletěl na Madeiru aktivně relaxovat a zároveň nabírat síly před dalším zahraničním turnajem. ,,Čekají mě klání ve slovinské Portoroži,“ prozradil závěrem Machala.

VÝSLEDKY GRAND PRIX ZLÍNA 2019: Čtvrtfinále: Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 6:2, Milan Rolinc (Opatovice) – Dalibor Novák (Zlín) 7:5, Miloš Michel (Bytča) – Karel Křen (Luhačovice) 6:0, Dušan Machala (Zlín) – Pavel Remiáš (Ostrava) 6:2. Semifinále: Oškrobaný – Rolinc skreč, Machala – Michel 6:2. Finále: Machala – Oškrobaný 7:6.