Historický úspěch! Mladší žáci patří mezi osmičku nejlepších v republice

Největšího úspěchu v novodobé historii v kategorii mladších žáků dosáhl uplynulý víkend náš zlínský tým. Výběr nehrajícího kapitána Jiřího Ostravského a šéftrenéra mládeže Tomáše Macharáčka se po roce nejenže opět dokázal probojovat na závěrečný turnaj – Mistrovství ČR družstev hráčů do 12 let, ale na domácích kurtech se probojoval do čtvrtfinále. „Po loňském vyřazení hned v úvodní fázi jsme udělali další krůček kupředu. Všem patří velký dík,“ vzkázal hrdý předseda TK Zlín Jan Macharáček.

Talentovaný zlínský výběr, jenž dva dny předtím absolvoval společné soustředění, potvrdil výbornou kvalitu a formu také na klání nejlepších tuzemských výběrů, když ve čtvrtečním předkole vítězů oblastních soutěží dokázal vyřadil nevyzpytatelný Hradec Králové (6:3). „Byli jsme mírným favoritem, o to větší radost máme z úspěchu. Základem byly výkony děvčat, která vyválčila očekávané tři body,“ raduje se kapitán Ostravský.

V další fázi mohl náš mladý výběr posílen o Soňu Depešovou a mladého Michala Rakouše spíše překvapit. Ve čtvrtfinále proti jednomu z aspirantů na medaile ČLTK Praha tahal za kratší konec (1:8). „Soupeř byl jasně lepší. Ve svém středu měl druhou nejlepší hráčku Forejtkovou a také kluci patří mezi desítku nejlepších v tuzemsku. Body jsme nakonec získali v deblu a ve dvojhrách protivníka zle potrápil Maria Majc, jenž padl po třech hodinách a třísetové bitvě,“ poznamenal Tomáš Macharáček.

Mnohem vyrovnanější bitvy sehráli Zlínští v zápasech o umístění. V obou sahali po úspěchu, ale radoval se vždy šťastnější soupeř – Plzeň (3:6) a TK Neridé (4:5). „Všichni příkladně bojovali a zle potrápili soupeře, kteří rozhodli o svých úspěších ve dvouhrách. Škoda posledního zápasu, kdy Adélka Ostravská těsně prohrála. Vše pak mohlo být jinak,“ pokrčil rameny šéftrenér.

I přese všechno ve Zlíně nakonec panovala spokojenost a skvělá nálada. „Čtvrtfinálem jsme splnili reálný cíl, dostali se o stupínek výše a i v dalších zápasech sehráli více než důstojnou roli. Tento výsledek je výborným odrazovým můstkem,“ cítí Tomáš Macharáček.

Odměnou a vyznamenáním pro zlínský klub už je také pořádání významné tuzemské mládežnické tenisové akce. „Automatické to není, na druhou stranu nás těší, že jsme pořádáním finálových klání dvanáctiletých pověřeni už devět let. Je to jistá forma odměny a vizitka kvality,“ těší Jana Macharáčka, současně předsedu Jihomoravského tenisového svazu. „Jsem rád, že i přes hodně proměnlivé počasí turnaj proběhl prakticky bez přerušení. V sobotu jsme sice hráli za mírného deště, který naše kvalitně připravené antukové kurty zvládly na výbornou. Velký dík tak patří všem organizátorům, hráčům a v neposlední řadě rodičům,“ dodal předseda TK Zlín.