Horáková je přebornicí kraje, Zástěrová padla až ve finále

V přestávce mezi mistrovskými zápasy soutěží družstev proběhly o víkendu 18. – 20. května krajské přebory dorostu a mladších žáků. A je čím se chlubit, neboť naši tenisté sbírali cenné vavříny a finálové úspěchy.

KRAJSKÉ PŘEBORY

Krajský přebor dorostenců – Třebíč

Kluky reprezentoval Véna Ventrča, který po dobrých výkonech postoupil mezi osm nejlepších v singlu, kde podlehnul Hynku Bartoňovi 2:6 6:7. Společně s Kubou Novákem se probojovali do finále čtyřhry, kde prohráli dobře rozehraný zápas v super-tiebreaku proti Bartoňovi s Vondrákem.

Krajský přebor dorostenek – Břeclav

Petra Horáková se probojovala do semifinále ve dvouhře, kde podlehla po velkém boji Lebišové 4:6 ve třetím setu. Společně s Kuchařovou získala titul krajské přebornice ve čtyřhře, když ve finále porazily Kocí s Maršálkovou 4:6 6:4 10:7.

Krajský přebor mladších žáků – Znojmo

Tonda Hanačík odehrál dobrý turnaj. V singlu se probojoval do semifinále, kde podlehl Škrlíkovi 4:6 ve třetím setu. Menším zklamáním byl debl, kde společně s Rašticou podlehli v semifinále Němečkovi s Milarem. Maja Majc se po dobrých výkonech v singlu probojoval do čtvrtfinále, kde stejně jako Tonda podlehl Škrlíkovi.

TURNAJE

Lucka Zástěrová dosáhla vynikajícího výsledku na Áčkovém turnaji starších žaček ve Vésce. Cestou do finále vyřadila řadu výborných hráček. Ve čtvrtfinále zdolala Zámečníkovou 6:3 7:6, v semifinále Válkovou 6:3 6:3 a přemožitelku našla až ve finále. S Magdou Smékalovou prohrála 6:2 2:6 6:1.

Z hostujících hráčů, kteří se připravují v našem klubu dosáhl výborný výsledek Honza Hrazdil na turnaji ETA kat.2 v Budapešti, kde zvítězil v singlu i v deblu. Jarda Šmedek uhrál pěkné semifinále na turnaji ITF 4 v Izraeli.