Juřena a Davidová slaví turnajová vítězství

Přestože na podzim skončila letní antuková sezona, členové našeho klubu s nastupujícím chladným počasím rozhodně nezalezli za pec. Naopak! V krytých halách dál tvrdě pracují, pilují své dovednosti a formu a ne náhodou sbírají další cenné skalpy a vavříny. Zde přehled poslední výsledků zimní halové sezony.

Karolína Šmídová

Tradičně v Rakovníku se konaly předposlední týmové soutěže, v nichž se rozdávaly „republikové“ medaile. Výběry oblastí mladších žákyň se utkaly v Junior Fed Cupu 27. – 29.11 a do výběru JmTS byla nominována také naše hráčka Karolína Šmídová, svěřenkyně Jiřího Svobody! Děvčata v sestavě Gloria Levinsky (TK Agrofert Prostějov), Karolína Šmídová, Terezie Hrdličková (SK Tenis Tišnov) předváděla pod vedením kapitána Zdeňka Kunického v hale TC Cafex bojovný tenis. Bitva dvou moravských výběrů v semifinále přinesla radost Seveřankám, na děvčata Jihomoravského tenisového svazu pak po výhře nad Středočeškami zbyly bronzové medaile. Kája odehrála čtyři zápasy, kdy ve všech se radovala z vítězství.

„Karolína zde předvedla výborné výkony a po zásluze ve všech svých vystoupeních uspěla. Zde získané sebevědomí navíc potvrdila hned na následném béčkovém turnaji v České Lípě, kde se radovala z prvenství a od Fed Cupu je prakticky v singlu neporažená. Snad ji to co nejdéle vydrží, stejně jako práce na tréninku,“ konstatoval trenér Jiří Svoboda.

Michal Juřena

Michal zahájil sezónu vítězstvím na turnaji dorostu kategorie C na Mladcové. Ve finále zdolal Beránka 6:4 7:6.

Natali Davidová

Natka začala vítězstvím v deblu na áčku dorostenek na Slovácku. Společně s Charvátovou prošly turnajem bez ztráty setu a ve finále zdolaly Hajnou s Havlovou 6:1 7:5.