Juřena zazářil na domácím Turnaji třídy „A“ dorostenců. Vyhrál Pazdera

S podporou Zlínského kraje uspořádal Zlínský tenisový klub začátkem června (6. – 10.) s pověřením Českého tenisového svazu jeden z největších turnajů dorostenců v tuzemsku v roce 2022! Vítězem se stal plzeňský Marek Pazdera.

V pondělí proběhla kvalifikace, ve které se bojovalo o osm postupových míst do hlavní soutěže. V ní měřilo své síly od úterý do pátku 48 hráčů z celé republiky. Představili se v ní čtyři domácí hráči.

Lukáš Novák prohrál s Leipnerem z TK Sparta Praha 1:6, 2:6, Tomáš Váňa s Budinou z Přerova 3:6, 3:6 a Adam Prusenovský podlehl Šimečkovi z Orlové 2:6, 0:6. Jediný zástupce TK Zlín, který prošel přes první kolo dvouhry, tak byl Michal Juřena, o to větší to pak byla jízda!

Michal dokázal hned v následujícím kole vyřadit turnajovou „jedničku“ Kratochvíla (TK PRECHEZA Přerov) jednoznačně 6:3, 6:1, ve čtvrtfinále otočil nepříznivě se vyvíjející utkání se Švojgrem z pražské Štvanice 2:6, 7:6, 6:2 a ocitl se tak mezi nejlepšími čtyřmi v semifinále! Tam už sice nestačil na libereckého Kučeru 4:6, 0:6, i tak ale zaznamenal jednoznačné kariérní maximum.

Spolu s Adamem Prusenovským se navíc probojovali i do semifinále čtyřhry. Vítězem turnaje se stal Marek Pazdera z TK Slavia Plzeň, který ve finále přehrál přemožitele Juřeny libereckého Jonáše Kučeru 4:6, 6:2, 6:0. Pazdera si ze Zlína odváží „double“, když ve čtyřhře spolu s Ondřejem Kratochvílem zvítězili ve finále nad dvojicí Brill, Švojgr 6:2, 6:4.