Kapitán mladších žáků Jiří Ostravský je na svůj výběr hrdý

Velkého úspěchu v podobě postupu na finálový turnaj MČR mladšího žactva dosáhl náš výběr vedený nehrajícím kapitánem Jiřím Ostravským. A nechybělo málo, aby i zde udělal díru do světa. Štěstěna se všakv duelu proti Liberci k našemu výběru otočila zády. Zde přinášíme hodnocení kapitána.

V Jihomoravské soutěži „MONETA o putovní pohár prezidenta ČTS“ se zlínský výběr umístili na velmi krásném 2. místě, přičemž podlehli pouze družstvu TK Agrofert Prostějov a z druhého místa postoupili na Mistrovství ČR. „Dokázali jsme porazit velmi silné soupeře, zejména ŽLTC Brno, TC Brno a Spartak Jihlava,“ potěšilo kapitána, jehož pravou rukou a zástupce byl Marek Hanačík.

Zlínský výběr hrál v základním složení Antonín Hanačík, Mário Majc, Tomáš Váňa, Dominik Bodlák, Adéla Galnorová, Adéla Ostravská. Do bojů v jednom zápase zasáhl i Tomáš Páže a Julie Ventrčová. „Všechny hráče chci pochválit za velmi dobré výkony v průběhu celé soutěže, bojovnost, odpovědnost, houževnatost,“ oceňuje Ostravský.

Na samotné finálovém turnaji hraném v polovině července na domácích kurtech přitom sahali po dalším senzačním postupu. Po velkém boji nakonec v prvním kole trochu nešťastně podlehli Liberci 4:5. „O vyrovnanosti svědčí fakt, že ve dvou duelech jsme prohráli v třísetové bitvě. Byly to zápasy Mária Majce a Tomáše Váni. Tomáši do vítězného konce chybělo jen pět vyhraných míčů,“ spočítal nehrající kapitán.

„Tímto zápasem pro nás sezona skončila. V průběhu měsíce srpna budeme mít závěrečnou ukončenou, kde celou sezonu definitivně uzavřeme. Jsem hrdý, že jsem mohl vést takový výběr,“ dodal spokojeně Jiří Ostravský.