Ligový výběr skončil 2. ve skupině

Skvělého výsledku dosáhl zlínský výběr v rámci I. ligy družstev. Svěřenci nehrajícího kapitána Jiřího Svobody totiž v Příbrami ve čtyřčlenné sklupině B vyválčili druhé místo a po pěti letech se zcela vyhnuli bojům o záchranu. „Je to velký úspěch. Povedla se nám již příprava – soustředění v Uherském Hradišti, nedělní ranní společný trénink. Po přejezdu do Příbrami nás doplnila rakouská posila Pia König,“ upřesnil zlínský trenér.

V pondělí Zlín vyzval favorita skupiny Realsport Nymburk a ten potvrdil své kvality, neboť nastoupil ve velmi silné sestavě a zvítězil 6:3. „Po dvouhrách to již bylo 6:0, ale podařilo se nám alespoň utkání zkorigovat ve čtyřhrách, kde nastoupili za soupeře náhradníci,“ přiznal Svoboda. „Nymburk v této sestavě celou soutěž vyhrál a bude bojovat v prosinci o postup do extraligy.“

Sestava Zlína: Hodor, Hrabec, Bugaj, Holiš, König, Pluhařová. Vítězné čtyřhry ve složení Hodor, Hrabec, dále Bugaj, Holiš a König, Miklová.

V úterý jeho svěřenci vysoko a s přehledem porazili 8:1 Slavii Plzeň. „Zde jsme již dle soupisky byli favority, navíc jsme byli již posíleni o Jirku Nováka. Po dvouhrách to bylo již 5:1, kde jediný bod jsem ztratili i kvůli zranění naší hráčky Pluhařové, která musela utkání vzdát,“ zamrzelo Svobodu.

Sestava Zlína: Hodor, Novák, Bugaj, Holiš, König, Pluhařová, vítězné čtyřhry stejné jako v 1. zápase. V tento den nás podpořilo i celé zlínské vedení tenisového klubu, za což jim děkujeme!

Ve středu Zlín čekal těžký boj o 2. místo ve skupině, kde vítězný tým nemusel podstoupit čtvrteční utkání o záchranu. „Podařilo se nám jej zvládnout skvěle, v prvním utkání naše nová posila na pozici číslo 1 ze Slovenska Marek Semjan zvítězil ve dvou setech a Pia König rovněž. Důležitým vítězstvím přinesl bod náš Hodor po tří a půl hodinové bitvě, skvěle zahrál opět Jirka Novák, který s přehledem zvítězil ve dvou setech a pátý bod přinesla po třísetovém boji Barča Miklová. Poslední utkání, ve kterém Martin Bugaj měl vyhraný první set, se za rozhodnutého stavu pouze dohrávalo,“ zářil štěstím nehrající kapitán, jehož výběr ovládl zápas 5:1, neboť po dohodě kapitánů se čtyřhry za rozhodnutého stavu nehrály.

Sestava Zlína: Semjan, Hodor, Novák, Bugaj, König, Miklová.

„Chtěl bych poděkovat celému týmu za skvělou atmosféru, bojovnou náladu a výborné výkony a z toho pramenící skvělé umístění. S koučinkem nám pomáhal i Dušan Lojda, osobní trenér Barči Miklové, kterému taky patří díky a samozřejmě leadrem týmu byl opět vynikající Jirka Novák,“ poděkoval Jiří Svoboda. „Povedly se nám zajistit i kvalitní zahraniční posily i díky sponzorům. Samozřejmě mám radost, že velmi dobře zahráli i naši mladí hráči Bugaj, Holiš, Pluhařová, kteří byli doplněni Miklovou a Hrabcem,“ dodal kapitán Zlína.