Machala vyhrál tenisový Turnaj mistrů

Tenisová sezona 2019 na českém veteránském okruhu padesátníků na konci listopadu definitivně skončila. V závěrečném Turnaji mistrů v kategorii Open v halovém podniku na antuce ve Zlíně na Vršavě se mezi dvanácti kvalifikovanými hráči představili tři reprezentanti ze Zlínského kraje. Na nejlepší výsledek dosáhl domácí Dušan Machala, který Master vyhrál. Zlínský matador zároveň obhájil absolutní vítězství v celém okruhu.

Machala v Turnaji mistrů ve čtvrtfinále překonal Pavla Remiáše z Ostravy 6:3, v semifinále zdolal Miloše Michela z Bytče také 6:3 a ve finále udolal Slováka Antona Oškrobaného (Považská Bystrica) 7:5. ,,S Remiášem se mi dlouho vůbec nedařilo. Na začátku zápasu jsem do stavu 3:3 prohrával svoje podání. V této pasáži duelu jsem navíc ve výměnách nebyl schopný trefit balón do kurtu. Ostravan ovšem nevyužil příležitost utkání vyhrát. Později začal mít ze mě respekt. Severomoravan si také ve zbytku střetnutí přestal věřit,“ zavzpomínal na první souboj v letošním Master nejlepších českých padesátníků Dušan Machala.

V následujícím semifinále neměl zlínský tenisový matador žádné problémy. ,,Michela, který dělal spoustu nevynucených chyb, jsem udolal pestrou hrou,“ prozradil Machala. Ve finále ho však čekala těžká práce. ,,Než jsem se pořádně rozehrál, tak jsem prohrával 0:4. Formou obdařenému Oškrobanému všechno vycházelo. Poté jsem ale změnil raketu, a přestože jsem ještě nabral manko 3:5, tak se mi podařilo partii o vítězství zachránit. Důležité body jsem získával přes slovákův bekhend,“ radoval se z dalšího tenisového úspěchu Dušan Machala. Ten už třetí triumf v kariéře mezi padesátníky v Senior´s Tour hned po turnaji oslavil příjemným posezením s přáteli a také Jagermeisterem.

Z dalších tenistů z našeho kraje v nejdůležitějším turnaji sezony vypadl valašskokloboucký Jan Nahodil v osmifinále. Jiří Fiala ze Zlína postoupil do čtvrtfinále.

VÝSLEDKY TURNAJE MISTRŮ V KATEGORII OPEN V SENIOR´S TOUR 2019 – osmifinále: Pavel Remiáš (Ostrva) – Rostislav Gažák (Kunčičky u Bašky)) 6:1, Jiří Fiala (Zlín) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 7:5, Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Josef Táborský (Vyškov) 6:3, Luboš Sojka (Poličná) – Pavel Saturka (Jihlava) 6:1. Čtvrtfinále: Dušan Machala (Zlín) – Pavel Remiáš 6:3, Miloš Michel (Bytča) – Jiří Fiala 6:3, Milan Rolinc (Opatovice) – Miroslav Petružela 6:2, Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) – Luboš Sojla 6:2. Semifinále: Machala – Michel 6:3, Oškrobaný – Rolinc 6:1. O 3. místo: Rolinc – Michel 6:4. Finále: Machala – Oškrobaný 7:5.

KONEČNÉ POŘADÍ V KATEGORII OPEN V SENIOR´S TOUR 2019 (hodnoceno 70 hráčů): 1. Dušan Machala (Zlín) 327 bodů, 2. Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) 288, 3. Milan Rolinc (Opatovice) 250, 4. Miloš Michel (Bytča) 244, 5. Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 216, 6. Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) 215, 7. Petr Handlíř (Brno) 208, 8. Pavel Remiáš (Ostrava) 190, 9. Pavel Saturka (Jihlava) 185, 10. Luboš Sojka (Poličná) 146, …12. Jaromír Vičan (Zašová) 132, …14. Libor Zapletal (Lhotka u Zlína) 114, 15. Karel Křen (Luhačovice) 107, …17. Jiří Fiala (Zlín) 98, …20. Dalibor Novák (Zlín) 80, …25. Marián Dobrotka (Sidonie) 55, …27. Josef Kučírka (Valašské Meziříčí) 50, …29. Ladislav Matušinec (Štítná nad Vláří) 46.