Mladí zlínští tenisté sbírali vavříny

O víkendu proběhlo 4.kolo mistrovských utkání soutěží družstev, ve kterých se hned tři výběry představily v domácím prostředí. „Ve většině zápasů jsme opět dominovali. Pouze mladší žáci v kombinované sestavě se museli sklonit před uměním protivníka,“ konstatoval předseda Tenisového klubu Zlín Jan Macharáček.

Dospělí

TK Zlín B – Drnovice 8-1

Domácí výběr v sobotu na svých kurtech v areálu Vrašava bezezbytku splnil roli velkého favorita. „Všichni předvedli výborné výkony, kdy pátý rozhodující bodzajistil Jiří Honajzer po třísetové bitvě a dodal týmu klid na čtyřhry,které byly rovněž úspěšné,“ potěšilo zlínského trenéra Jiřího Svobodu.

Sestava: Ventrča, Honajzer, Duben, Macharáček, Slezáková, Střelcová.

Zápis o utkání

Dorost

TK Zlín A – Austerlitz 9-0

V neděli zlínský výběr odehrál další kolo Junior ligy ve Slavkově proti TC Austerlitz. „Proti

poslednímu týmu tabulky jsme dominovali naprostým přehledem a rychlostí. Snažili jsem se jet v co nejlepší sestavě, abychom nicnepodcenili. Nicméně soupeř k utkání nepřistoupil tak zodpovědně a dokoncenenasadil proti nám dámskou část družstva,“ posteskl si hlavní kouč výběru Jiří Svoboda.

Sestava: Bugaj, Steinhauser, Ventrča, Macharáček, Pluhařová, Slezáková.

Tabulka

Starší žáci

TK Zlín – Znojmo 7:2

Domácí první tým žáků utkání s přehledem ovládl. „Chtěl bych pochválit všechny hráče i hráčky za zodpovědný přístup k. Určitě nás těší, že prozatím po čtyřech odehraných kolech je naše družstvo bez prohry,“ zdůraznil zlínský kapitán Tomáš Prusenovský.

Sestava: Michal Juřena, Erik Nedbálek, Lukáš Novák, Adam Prusenovský, Lucie Střiteská, Natali Davidová.

Zápis o utkání

Mladší žáci

TK Zlín A – HTK Třebíč 8:1

Domácí výběr potvrdil roli favorita a snaživým hráčům Třebíče nedal sebemenší šanci.

Sestava: Juřena, Prusenovský, Davidová, Zástěrová, Juriga, Páže.

Zápis o utkání

TK Zlín B – Kroměříž 2:7

Před uměním Hanáků se musela sklonit naše rezerva. „Náš výběr sice podal bojovný výkon, ale absence dvou hráčů základní sestavy byla znát. Nejvíce mrzí porážka Tondy Hanačíka, který i přes velmi dobrou hru ztratil dobře rozehraný zápas s Daliborem Berkou,“ konstatoval kapitán týmu Karel Mikulec.

Sestava: Antonín Hanačík, Matěj Vítek, Jakub Vacula, Nicolas Mario Sedlář, Nela Mikulcová, Agáta Machalínková.

Zápis o utkání

TK Zlín C – Drnovice 4:2