Mladší žáci si zahrají finálový turnaj MČR družstev

Do finále, odehráním závěrečných dvou kol, se o víkendu prokousala soutěž družstev, kde má hned několik želízek v ohni i náš tenisový klub. Největšího úspěchu se podařilo dosáhnout mladším žákům pod vedením nehrajícího kapitána Jiřího Ostravského, kteří vybojovali postup na finálový turnaj MČR, jež bude v polovině července hostit zlínská Vršava.

Výsledky 6. a 7. kola soutěže družstev

DOSPĚLÍ

TK Zlín B – SK tenis Tišnov 7:2

TK Zlín B – TC Brno B 5:4

Závěr soutěže našim hráčům vyšel perfektní. Ke stálicím týmu Venovi Ventrčovi, Petře Horákové a hostujícímu Evženu Holišovi se připojila Sabča Machalova po návratu ze studia v USA a úspěšný maturant Martin Bugaj. Cenné body uhrál i Jarda Šmedek. Po snadném vítězství s Tišnovem přišla nečekaná výhra ze silným TC Brno B, kdy Šmedek s Bugajem vyhráli rozhodující debl za stavu 4:4 na zápasy 10:8 v supertiebreaku třetího setu.

Celkově se tým umístil na perfektním čtvrtém místě a béčko si zajistilo účast ve druhé lize i pro příští rok. Poděkování patří také kapitánovi družstva Vaškovi Ventrčovi za zajištění perfektního chodu celého družstva.

DOROST

TK Zlín A – SK Tenis Tišnov 7:2

TK Zlín A – TENIS SLOVACKO z.s. 2:7

Dorost odehrál všechny zápasy se třemi hráči věkově patřící do kategorie starších žáků. Ambice pře zahájením soutěže nebyly vysoké a snahou bylo bezproblémově udržet soutěž pro příští rok. Nakonec bylo vše jinak a naši hráči jeli na poslední zápas bojovat o postup na MČR. Po prohře na Slovácku skončil dorost na skvělém druhém místě.

Venu Ventrču a Petru Horákovou doplnil Honza Hrazdil a hostující Jakub Menšík a Gabriela Hrubanova a Sára Bejlek. Do týmu se zapojili naši starší žáci Michal Juřena a Adam Prusenovský. Všem patří velká pochvala za perfektní týmovou práci a bojovnost do posledních míčků soutěže. Pokud se podaří tento mladý tým udržet pohromadě můžeme se těšit na postup v některé z příštích sezon.

TK Zlín B – TJ Brno Komín 9:0

TK Zlín B – LTC Hodonín – rozehráno

STARŠÍ ŽACTVO

TK Zlín A – TC Brno A 5:4

TK Zlín A – ŽLTC Brno B 8:1

Po vydřeném vítězství na TC Brno a výhře Jihlava se ŽLTC Brno svitla naděje na postup na MČR i našim starším žákům. Bohužel vzhledem k horšímu skóre potřebovalo naše Áčko pomoc od ostatních týmu. To se nakonec nestalo a i přes výhru 8:1 naši skončili v tabulce na třetím místě se stejným počtem bodů jako ŽLTC Brno a Spartak Jihlava. Kostru týmu tvořila děvčata Lucka Zástěrová a Natka Davidová a kluci Michal Juřena, Adam Prusenovský a Tonda Hanačík. V týmu se také prostřídali Marek Rektořík a Mario Majc. Škoda onemocnění Michala Juřeny v rozhodujícím utkání proti ŽLTC, ale velkou pochvalu zaslouží celé družstvo, které svůj boj o postup nevzdalo do posledního utkání. Díky také kapitánovi Tomáši Drobnému za perfektní vedení celého družstva.

TK Zlín B – BLTC Brno 9:0

TK Zlín B – TENIS SLOVÁCKO B 5:4

Béčko se mělo pokusit o postup ze 2. třídy, ale prohra s Mladcovou A 3:6 se ukázala jako rozhodující a béčko se umístilo na konečném druhém místě. Nicméně pod vedením kapitána Karla Mikulce odehráli naši hráči spoustu dobrých zápasů a za družstvo nastupovali pravidelně i naši mladší žáci, kteří posbírali spoustu zkušeností.

TK Zlín C – TC Brno E 5:4

TK Zlín C – TC Bajda Kroměříž B

MLADŠÍ ŽÁCTVO

TK Zlín A – HTK Třebíč 8:1

TK Zlín A – TK Spartak Jihlava 7:2

Áčko mělo všechno ve svých rukou. Poklidný závěr soutěže naši stvrdili dvěma jasnými výhrami. Rozdílovým hráčem se ukázal Tonda Hanačík, doplnili ho Mario Majc, Tomáš Váňa, Dominik Bodlák a tým doplnil ještě Tom Páže. V děvčatech se postarala o spoustu bodů Adélka Ostravská a Ada Galnorová, tým ještě doplnila Julda Ventrčová. Družstvo celou soutěž vedl kapitán Jirka Ostravský.

Finálový turnaj MČR se uskuteční 11. až 14. července na zlínských kurtech. Naši borci budou mít možnost se poměřit s nejlepšími hráči s České republiky. Finálový turnaj je pro největší české kluby prestižní záležitostí a je jisté, že k nám dorazí kompletní špička.

TK Zlín B – TC MJ Brno Líšeň 7:2

TK Zlín B – ŽLTC Brno B 6:3

Béčko nastupovalo ve druhé nejvyšší soutěži. Nakonec se pod vedením kapitána Jirky Marušáka umístilo na perfektním třetím místě.

TK Zlín C – TK Drnovice 7:2

TK Zlín C – TC Bajda Kroměříž B 7:2

Céčko díky dvěma výhrám v závěru soutěže získalo třetí místo v III. třídě. Družstvo vedl jako kapitán Jakub Chytil.

MINITENIS

Naši minitenisté vybojovali 2. místo na Oblastním finále Memoriálu Zdeňka Kocmana.

Celou soutěž zhodnotil kapitán Jiří Lešinger: „Ve Znojmě se 22. čevna konalo Krajské finále Memoriálu Zdeňka Kocmana, kam se po úspěšném tažení v základní části soutěže kvalifikovali naši minitenisté. Na začátku turnaje porazili TC Brno, poté nasazeného vítěze skupiny C, TK Moravský Krumlov. V boji o finále pak zvítězili nad ŽLTC Brno a v napínavém finálovém zápase s tenisty z Prostějova zabojovali o zlato. Tým ve složení: Jiří Lešingr, Lena Švecová, Táňa Ostravská a na 4. pozici střídající se Beáta Juřenčáková a Noel Šimonič Sandro dokázal, že když se bojuje o každý míč, pak je vítězství nejblíže. Dvakrát se při rovnosti bodů počítaly sety a pokaždé v náš prospěch. Naši nejmladší tenisté si tak úspěšně vyzkoušeli celodenní turnajové zápolení, jak hrát a vyhrát, že je důležité uhrát každý bod, a že povzbudit kamaráda při hře hodně pomůže. Přejeme jim hodně úspěchu i na velkých hřištích, která je čekají již v příštím roce.“