Mladší žáci splnili cíl a postoupili na finálový turnaj MČR

Soutěže družstev skončily. Největšího úspěchu v nich dosáhl první výběr mladších žáků, který se kvalifikoval na MČR, které od 14. do 17. července hostí náš klub na antukových kurtech ve Zlíně Vršavě. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo splnit cíl. Nyní se pokusíme o co nejlepší reprezentaci. Budeme bojovat!“

slíbil kapitán týmu Jiří Svoboda.

Dospělí B

TK Na Dolině 4:5

Béčko bojovalo o zachování šance na udržení se ve 2.lize. Jarda Šmedek bojoval s juniorským reprezentantem Vojtou Petrem 3:6 6:7. Evžen Holiš bodoval proti Valovi 6:4 6:1. Michal Juřena přidal bod proti Hořelkovi 6:4 6:3. Poprvé po zranění nastoupila Natka Davidová a podlehla Richterové 6:3 5:7 4:6, což se ukázalo jako klíčový bod zápasu. Za stavu 4:2 po singlech porazili hladce Petr s Valou Šmedka s Ventrčou a za stavu 5:2 hosté zbývající debly skrečovali. Béčko tímto zápasem ztratilo naději na udržení a příští rok bude nastupovat v divizi.

Sestava: Šmedek Jaroslav, Holiš Evžen, Ventrča Václav, Juřena Michal, Davidová Natali, Depešová Soňa.

TC Bajda Kroměříž 5:4

K poslednímu zápasu ve druhé lize nastoupili naši hráči bez šance na udržení, přesto zaslouží pochvalu za bojovnost. Za ženy nastoupila pouze Natka Davidová, která nestačila na Kristynu Hrabalovou. Kluci museli tedy získat pět bodů. Evžen Holiš zdolal Vágnera, Véna Ventrča porazil Homolku a Michal Juřena nedal šanci Tatýrkovi. Jarda Šmedek nestačil na hostujícího Turčana 4:6 2:6. Oba mužské debly získali naši borci a urvali druhé vítězství ve druhé lize.

Sestava: Šmedek Jaroslav, Holiš Evžen, Ventrča Václav, Juřena Michal, Davidová Natali.

Dospělí C

TK Uherské Hradiště 2:7

S jasným favoritem soutěže bojovalo naše céčko o teoretickou naději na postup do 1. třídy. Tentokrát těsné zápasy získal soupeř. Honza Duben i Adam Prusenovský ztratili své zápasy 5:7 ve třetím setu a po singlech bylo rozhodnuto. Soupeř nenastoupil k mužským čtyřhrám a tím upravil konečný výsledek na 2:7.

Sestava: Duben Jan, Prusenovský Adam, Novák Lukáš, Váňa Tomáš, Mikulcová Nela, Marušáková Agáta.

Sokol Brno Žabovřesky B 8:1

Poslední zápas céčka v letošní sezóně se po úvodních vyrovnaných zápasech změnil v jednoznačnou záležitost. Honza Duben bojoval s Tesařem 6:2 ve třetím setu a Lukáš Novák si užil koncovku s Kovaříkem 7:6 ve třetím setu. Další body přidal Adam Prusenovský, Tomáš Váňa a Nela Mikulcova. V deblech naši hráči opět nenašli konkurenci a konečný výsledek 8:1 a celkově třetí místo v soutěži zakončilo sezónu dospělých.

Dorost A

TK Spartak Jihlava 6:3

Do Jihlavy jsme odjížděli jako favorité a tuto roli naši dorostenci přes drobná zaváhání potvrdili. Michal Juřena bezpečně přehrál Párala 6:0 6:4, Adam Prusenovský získal bod s Valentou 4:6 6:1 6:2, Aďa Ostravská i hostující Soňa Depešová zvítězily ve svých singlových zápasech a do deblů se nastupovalo za stavu 4:2. Holky své utkání nezvládly a kluci nakonec museli bojovat ve vyrovnaných zápasech. Lukáš Novák s Tomem Váňou i Adam Prusenovský s Michalem Juřenou své zápasy nakonec zvládli a s Jihlavy odvážíme cennou výhru.

Sestava: Juřena Michal, Novák Lukáš, Adam Prusenovský, Tomáš Váňa, Soňa Depešová, Adéla Ostravská.

BLTC Brno 8:1

S nejslabším účastníkem soutěže neměli naši hráči slitování. Soupeř přijel pouze se třemi dorostenci a všichni naši kluci hladce zvítězili. Natka Davidová nestačila na Jantačovou a Lucka Zástěrová vybojovala třetí set s Chytilovou 6:2 ve třetím setu. Soupeřky debla skrečovaly a Lukáš Novák se společně s Mariem Majcem rozloučil se svou dorosteneckou kariérou vítězstvím v závěrečném deblu.

Celkové třetí místo v nejvyšší dorostenecké lize je víc, než v co jsme před začátkem soutěže doufali!

Sestava: Juřena Michal, Novák Lukáš, Adam Prusenovský, Mario Majc , Natali Davidová, Lucie Zástěrová.

Dorost B

ŽLTC Brno D 6:2

Po zranění odehrál první zápas Mario Majc a hladce zvítězil nad Pyšným 6:0 6:1. Agáta Marušáková urvala cenné vítězství se Šnajdrovou 6:2 ve třetím setu. Další bod přidal Honza Prusenovský. Bratrský debl Andrého a Maria Majce vítězstvím 6:3 7:5 uzavřel výsledek na konečných 6:2.

Sestava: Majc Mario, Krajča Jakub, Prusenovský Jan, Macharáček Martin, Marušáková Agáta.

TJ Slavoj Velké Pavlovice 9:0

Hladké vítězství s nejslabším účastníkem uzavřelo letošní sezónu pro béčko dorostu. Všichni naši hráči získali vítězství bez ztráty setu.

Celkově se béčko umístilo na perfektním druhém místě.

Sestava: Váňa Tomáš, Majc André, Prusenovský Jan, Šusta Marek, Mikulcová Nela, Marušáková Agáta.

Starší žactvo A

ŽLTC Brno B 3:6

Na družstvo našich starších žáků čekal vedoucí tým soutěže a zároveň nejtěžší soupeř dosud, družstvo ŽLTC Brno „B“. Do zápasu nastoupili naši hráči v sestavě Remeš, Krajča, Ostravský, Prusenovský Jan, Ostravská a Hujíková a i přes velkou snahu byli borci z Brna nad jejich síly. Jediným skvostným okamžikem pro náš tým bylo vítězství Adély Ostravské nad čerstvou oblastní přebornicí Annou Dvořáčkovou po setech 6:3 a 6:3. Dále stojí za zmínku vítězství Honzy Prusenovského nad Dufkem, kdy po vyhraném prvním setu soupeř utkání skrečoval.

ŽLTC Brno A 8:1

Naposledy v sezoně se představilo „A“ družstvo našich starších žáků opět na dvorcích ŽLTC, kde je čekal domácí „A“ tým. Konečně mohl nastoupit uzdravený Mario Majc a s ním Martin Remeš, Jirka Ostravský, Honza Prusenovský, Adéla Ostravská a Agi Hujíková. I přes neúčast nemocných Káji Šmídové a Kuby Krajči nedali soupeřům šanci a rozdrtili domácí družstvo výsledkem 8:1.

Celkové druhé místo v nejvyšší soutěži staršího žactva je skvělým úspěchem celého týmu!

Starší žactvo B

TENIS SLOVÁCKO 2:7

Body Macharáček Martin a Macharáček, Výmola ve čtyřhře

Sestava: Majc André, Orlita, Výmola, Macharáček Martin, Stříteská, Hlobilová.

ŽLTC Brno C 8:1

Sestava: Majc André, Orlita, Výmola, Stříteská, Hlobilová.

Celkově 5.místo v I.třídě JmTS

Starší žactvo C

TJ Sokol Vizovice 9:0

Sestava: Šusta, Kolář, Lešingr, Lorenc, Žalůdková, Patáková.

TK Bystřice p.Hostýnem 4:5

Sestava: Šusta, Kolář, Lešingr, Pelaj, Marušáková K., Patáková.

Celkově 4.místo ve III.třídě JmTS

Mladší žactvo A

TK Spartak Jihlava 8:1

Nejslabší tým soutěže proti nám nastoupil pouze se dvěma chlapci ze čtyř, povinná výhra 8:1

Sestava: Ostravský, Orlita, Nováková, Hujíková.

TC Brno 7:2

V posledním utkání dlouhodobé soutěže jsme na domácích dvorcích přivítali tým TC Brno a zvítězili s přehledem 7-2. „Od prvního míče jsme si šli za výhrou, kterou jsme si chtěli zajistit postup na Mistrovství ČR družstev, které se uskuteční ve dnech 14. – 17.7. ve Zlíně. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo naplnit cíl, který jsme si před začátkem sezóny stanovili a tím byl právě postup na MČR. Nyní jsme velmi šťastní, užíváme si postupu, ale zároveň už myslíme na co nejlepší reprezentaci našeho klubu na nadcházejícím mistrovství. Samozřejmě bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří se o tento postup zasloužili, jejich rodičům, trenérům a vedení klubu za podporu.“ řekl kapitán týmu Jiří Svoboda

Proti TC Brnu bodovali: Kováčik, Ostravský, Orlita, Výmola, Hujíková a čtyřhry Kováčik, Výmola a Ostravský, Orlita.

Mladší žactvo B

TK Tesla Brno 8:1

Sestava: Trunečka, Šenk, Lešingr, Šimonič, Stříteská, Hlobilová.

TC Brno B 8:0

Sestava: Šenk, Lešingr, Šimonič, Lorenc, Hlobilová, Marušáková K.

Celkově skvělé 2.místo v I.třídě JmTS

Mladší žactvo C

TK Vnorovy 7:2

Sestava: Lorenc, Novotný, Oharek, Přikryl, Burdová, Samsonková.

NTC Kyjov 6:3

Sestava: Sukop, Nuhlíček, Oharek, Přikryl, Burdová, Macháčková V.

Celkově 3.místo ve II.třídě JmTS

Mladší žactvo D

TK Uherské Hradiště 3:3

Sestava: Bělíček, Bačík, Gajdůšek, Vašek.

TK Natali 0:6

Sestava: Bělíček, Bačík, Tomšů, Vašek.

Celkově 5.místo v soutěži 4+0 JmTS

Minitenis A – oblastní finále Memoriálu Zdeňka Kocmana Znojmo

Díky umístění na 3.místě v základní části se mohli naši nejmenší minitenisté zúčastnit Oblastního finále této věkové kategorie. Max Hora, Jirka Svoboda, Luka Svozílek a Kája Chludová vyrazili do Znojma s tajným cílem vyhrát 1. kolo a utkat se tak s nejlepšími.

V prvním kole nám los přisoudil brněnské ŽLTC – naši se do soupeře pustili s velkým nasazením a výhrou 5:3 postoupili mezi 8 nejlepších, kde nás minimálně pro letošek bohužel přehrál hlavní favorit a pozdější jasný vítěz Agrofert Prostějov 7:1. Po následující porážce od Spartaku Jihlava, kde se team tak trošku hledal, si v posledním utkáním naši nejmenší tenisté spravili chuť a turnaj ukončili jasnou výhrou nad TK Třebíč. Super náročný turnajový den tak zakončili na skvělém konečném 7. místě. Poděkování za skvělou reprezentaci klubu patří všem dětem a také realizačnímu teamu!