Mladší žáci udělali hned úvod důležitý krok k postupu na MČR

Hurá do boje! Jedenáct družstev Tenisového Klubu Zlín vstoupilo uplynulý víkend úvodním kolem do mistrovských soutěží. Od třetího kola se k nim přidá ještě po dvou týmech Babytenisu a Minitenisu a v září A tým dospělých v 1. lize. I proto v letošním roce stavíme rekordních 16 družstev!

Dospělí B

Béčko dospělých nastupuje ve 2.lize a na úvod soutěže se naši borci utkali s béčkem Orlové. Soupeři nastoupili v nejsilnější sestavě a naše silně oslabené družstvo zdolali 8:1. Čestný bod získal Michal Juřena vítězstvím nad Kubatkem 7:6, 6:4.

Sestava: Ventrča, Macharáček, Duben, Juřena, Davidová, Mikulcová. V příštím kole budeme hrát na domácí půdě proti Havířovu. Kapitán Mikulec

Dospělí C

Cečko dospělých bojuje ve II.třídě a na úvod podlehlo LTC Hodonín 4:5. Body v singlu získali Tomáš Váňa a Tonda Hanačík. Další body přidali Tomáš s Tondou a Adam Prusenovský s Lukášem Novákem ve čtyřhrách.

Sestava: Prusenovský, Novák, Hanačík, Váňa, Chytilová, Ventrčová. Kapitán Vítězslav Novák

Dorost A

První zápas v nejvyšší republikové soutěži čekal naše dorostenecké družstvo na Startu Brno. Zápas se nakonec vyvíjel vyrovnaněji, než se čekalo. Snadné body získali v singlu Michal Juřena a Natka Davidová a po velkém boji vybojovala třetí bod i Aďa Ostravská. Tonda Hanačík podlehl z mečbolu favorizovanému Lebišovi 5:7 ve třetím setu. Čtyřhry už poté byly v naší režii. Holky snadno zdolaly Zymanyi se Svobodovou 6:2, 6:1. Michal Juřena s Adamem Prusenovským otočili první set proti Makovskému s Lebišem a zvítězili 7:5, 6:3. Lukáš Novák s Tondou Hanačíkem pak přidali další bod po výsledku 6:3, 7:5.

Sestava: Juřena, Novák, Prusenovský, Hanačík, Davidová, Ostravská. Kapitán Tomáš Macharáček

Dorost B

Béčko sehrálo první zápas s LTC Hodonín a zvítězilo proti nekompletnímu soupeři 7:2. V singlu bodovali Tomáš Váňa, Kuba Krajča a Nela Mikulcová. V deblu přidali bod Honza Prusenovský s Martinem Macharáčkem.

Sestava: Váňa, Krajča, Prusenovský J., Macharáček M., Mikulcová. Kapitán Karel Mikulec.

Starší žactvo A

Naše družstvo staršího žactva zvládlo vstup do nejvyšší ligové soutěže na výbornou, i přes absenci zraněných hráčů základní sestavy bratrů M. a A. Majcových zvítězilo díky houževnatým a kvalitním výkonům nad favorizovaným týmem HTK Třebíč nejtěsnějším rozdílem 5:4 na zápasy. V příštím zápase budeme chtít zůstat na vítězné vlně nakurtech TK Spartaku Jihlava.

Sestava: Remeš, Krajča, Ostravský, Prusenovský J., Ostravská, Šmídová. Kapitán Petr Cimra.

Starší žactvo B

Nekompletní soupeř z Otrokovic naše „béčko“ příliš neprověřil, po výsledku 9:0 vedeme skupinu I. třídy JmTS.

Sestava Orlita, Výmola, Macharáček, Hujíková, Stříteská. Kapitán Jan Macharáček st.

Starší žactvo C

„Céčko“ staršího žactva odjíždělo ve velmi improvizované sestavě do Vyškova s obavami, ale díky obětavému výkonu celého týmu a zejména zdravotně ne úplně stoprocentního Patrika Koláře přiváží na úvod soutěže těsnou výhru 5:4!

Sestava Kolář, Lorenc, Novotný, Sukop, Patáková, Ostravská T. Kapitán Kamil Paták

Mladší žactvo A

Na dvorcích ŽLTC Brno jsme vybojovali velmi důležité těsné vítězství 5:4 a vykročili tak úspěšně ke společnému cíli. „Skvělé, zvládli jsme supertěžký zápas,“ neskrýval ohromnou radost trenér a kapitán týmu Jiří Svoboda. „Všichni naši hráči podali skvělé výkony, které byly podpořeny nesmírnou bojovností a soudržností. Myslím si, že se projevila kvalitní dubnová příprava, kdy naši hráči absolvovali dvě tenisové a jedno kondiční soustředění,“ připomněl a ocenil Svoboda. „Naším cílem je postoupit na Mistrovství ČR, které se již tradičně hraje v červenci na našich domácích dvorcích. A první krok, možná právě jeden z nejdůležitějších a nejtěžších, jsme udělali právě v neděli,“ připouští kapitán týmu.

A jak zhodnotil nedělní výkony? „Kája Šmídová porazila velmi těžkou soupeřku Navrátilovou, Jirka Ostravský ve třech setech zaslouženě přehrál Šindelku, Pepa Orlita s přehledem porazil Dvořáčka a Míša Výmola velkou bojovností dotáhl svou dvouhru k vítězství. Rozhodující pátý bod zajistila za stavu 4-4 ve čtyřhře dvojice Bartovic, Výmola. Poté propukla naše velká radost,“ s úsměvem popsal Jiří Svoboda.

Sestava: Bartovic, Ostravský, Orlita, Výmola, Šmídová, Hujíková. Kapitán Jiří Svoboda.

Mladší žactvo B

Naše rezerva zvítězila 9:0 nad nekompletním soupeřem z Uherského Hradiště a vede po prvním kole tabulku I.třídy JmTS. Ve druhém kole nás v derby prověří určitě silnější soupeř z Otrokovic.

Sestava: Trunečka, Šenk, Šimonič, Stříteská, Hlobilová. Kapitán Daniel Šenk

Mladší žactvo C

„Céčko“ v nekompletní sestavě nemělo proti silnému týmu z Kroměříže šanci a po bojovném výkonu podlehlo „Bajdě“ 1:8, když čestný bod získala ve dvouhře Kristýna Marušáková.

Sestava: Nuhlíček, Sukop, Marušáková K. a Macháčková V. Kapitán Jiří Marušák

Mladší žactvo D

Soutěž čtyřčlenných družstev 4+0 je určena pro děti, které se teprve seznamují se závodním tenisem. Pro náš tým benjamínků bylo první utkání v této soutěži, většinou i prvním soutěžním utkáním v životě. Přesto jsme dokázali porazit první tým STK Břeclav 5:1 a už se těšíme na další kolo ve Velkých Pavlovicích.

Sestava: Oharek, Přikryl, Bělíček, Bačík, Nahálka. Kapitánky Jana Pajchlová a Petra Kučerová.