Mladým 12letým tenistům ve Zlíně vládli Dodig a Tomajková

Česká tenistka Kristýna Tomajková a Chorvat Matěj Dodig se stali vítězi turnaje evropského okruhu hráčů do 12 let B&B Cup 2017, který začátkem srpna hostil na svých kurtech na Vršavě Tenisový klub Zlín. „Vítěz chlapecké dvouhry je pouze jmenovcem chorvatského světového hráče, není to rodina,“ s úsměvem poznamenal šéf turnaje a předseda pořádajícího klubu Jan Macharáček.

Do zlínské metropole na přelomu měsíce dorazilo 71 hráčů ze 21 zemí světa. Mezi startujícími přitom nechyběli ani talentovaní tenisté z USA či Kanady. „Turnaje evropského okruhu se totiž mohou zúčastnit i hráči z mimoevropských zemí,“ upřesnil Macharáček.

Zlínský klub v mezinárodní konkurenci reprezentovaly dvě tenistky. Největšího úspěchu dosáhla Lucie Zástěrová, která v deblu se Slovenkou Lackovou vypadla až ve finále. „Klání ovládly české reprezentantky Tomajková s Přecechtělovou, mezi chlapci slavili ve čtyřhře úspěch Jedlička s uherskohradišťským Janem Hrazdilem. Ten sice hájí barvy Prostějova, ale využívá zázemí a připravuje se na našich zlínských kurtech,“ potěšilo Macharáčka.

Druhá zlínská zástupkyně Sára Chytilová vypadla v prvním kole. „Určitě nezklamala a kromě nasátí atmosféry velkého prestižního prostředí získala neocenitelné zkušenosti. O to více mě mrzí, že se na domácím turnaji nepředstavil ani jeden náš hráč. Na rozdíl do přespolních totiž vůbec nemuseli platit startovné. Opravdu nechápu, proč nevyužili možnosti a nepřihlásili se,“ poznamenal Jan Macharáček, šéf klubu, který bude stejný turnaj pořádat opět za dva roky. „Příští rok bude v Uherském Hradišti. Již řadu let se střídáme,“ upřesnil.

Akce proběhla za podpory Statutárního města Zlína, Zlínského kraje a Českého tenisového svazu.