Moravská tenisová elita mládeže trénovala ve Zlíně

Po roční pauze způsobené covidovými opatřeními se podařilo za přísných protiepidemických opatření v závěru listopadu zorganizovat již tradiční listopadové soustředění tenisového střediska mládeže.

Šestnáct účastníků se sjelo z Brna, Třebíče, Znojma, Tišnova, Prostějova a Jihlavy do Zlína, kde mohli využít zázemí našeho Tenisového klubu Zlín a přilehlého hotelu Galaxie.

Po tři dny se intenzivně připravovali pod vedením trenérů Jana a Tomáše Macharáčka, Jiřího Svobody, Petra Cimry, Martina Wirglera a Jiřího Hanáka a dohledem fyzioterapeuta Jiřího Škarvady jak po technické, tak po kondiční stránce. „Zpestřením byla sobota za účasti Jiřího Nováka, bývalého pátého hráče světa,“ poznamenal šéf TK Zlín Jana Macharáček.

Mezi účastníky soustředění byli i dva zástupci TK Zlín Karolína Šmídová a Mário Majc. „Všichni maximálně využili čas a svým nasazením a odhodláním předvedli perfektní, intenzivní přístup,“ pochválil za všechny trenéry zúčastněné moravské talenty Jiří Svoboda. „Parádně jsme si tři dny užili, zážitkem pro mladé byla účast Jiřího Nováka, jenž přispěl svými postřehy. Bylo to po všech stránkách vydařená akce, už se těším na další,“ vzkázal zlínský tenisový trenér.

Další společnou akcí tenisového centra mládeže budou sportovní prohlídky na specializovaném pracovišti Ústavu sportovní medicíny v Brně začátkem příštího roku.