Na letní olympiády dětí a mládeže se naši tenisté neztratili

Letošní jubilejní 10. ročník Letních olympiády dětí a mládeže, největší sportovní akce pro děti ve věku 12 a 14 let, hostil Olomoucký kraj.

Tenisová utkání se odehrávala v areálu TK Agrofert Prostějov. Nominaci získalo celkem šest našich hráčů. Kája Šmídová bohužel těsně před zahájením onemocněla, takže nakonec odjelo náš klub reprezentovat pět našich tenistů.

Chlapci do 12 let

Jirka Ostravský nestačil v prvním kole nestačil na Tomáše Václavka 4:6, 3:6 a Pepa Orlita podlehl nasazenému Maršíkovi 1:6 3:6. V deblu zdolali v prvním kole Barinu s Pařízkem 5:7, 6:4, 10:8. V druhém kole si již neporadili s druhými nasazenými Kabrhelem a Kačínem 2:6, 2:6.

Dívky do 12 let

Nominaci si vybojovala Agi Hujíková. V singlu bohužel nestačila v prvním kole na Bukalovou 4:6, 3:6 a deblu společně s Pohankovou nestačily na Bukalovou a Hrdličkovou 2:6, 4:6.

Chlapci do 14 let

Mario Majc nastoupil v kategorii starších žáků a zdolal v prvním kole Svobodu 6:3, 6:4. Ve druhém kole si s 3. nasazeným Čepelíkem obnovil zranění lýtka a musel za stavu 3:6 a 0:2 zápas skrečovat.

Děvčata do 14 let

Áďa Ostravská nastoupila v prvním kole soutěže starších děvčat proti Tofi a zvítězila 6:3, 6:1. Ve druhém kole už nestačila na favorizovanou Donald 2:6, 1:6.

Všechny soutěže byly obsazeny na úrovni mistrovství republiky jednotlivých kategorií a samotná nominace byla pro naše hráče velkým úspěchem. Možnost účasti na této speciální akci byla určitě velkým zážitkem a možností posbírat velké množství zkušeností.