Na oblastních přeborech se našim hráčkám a hráčům dařilo

O uplynulém víkendu 20.–21. května proběhly oblastní přebory Jižní Moravy v kategoriích dorostu a mladšího žactva, na nichž se reprezentantům TK Zlín mimořádně dařilo.

Michal Juřena vyhrál oblastní přebor dorostenců ve Znojmě, když cestou do finále ve čtyřech zápasech ztratil dohromady jen čtyři gamy, ve finále porazil Josefa Lebiše z Prostějova 7:6, 6:3 a zajistil si postup na Pardubickou juniorku! V páru s Adamem Prusenovským navíc vybojoval třetí místo ve čtyřhře.

Až třináctý nasazený Honza Šenk vybojoval po skvělém výkonu v průběhu celého turnaje nečekané druhé místo na oblastním přeboru mladších žáků na dvorcích ŽLTC Brno a také postupuje na Mistrovství ČR mladšího žactva! Cestou do finále porazil postupně druhého nasazeného Vurma, pátého nasazeného Dvořáčka a čtvrtého nasazeného Motala, všechny ve dlouhých třísetových bitvách. Navíc obsadil také třetí místo ve čtyřhře.

Lena Švecová potvrdila umístěním na třetím místě v singlu pozici čtvrté nasazené hráčky na oblastním přeboru mladších žákyň a a ve čtyřhře zaznamenala druhé místo. Má tak velkou šanci nominace na Mistrovství ČR mladších žákyň! Na stejném turnaji vybojovaly navíc třetí místo ve čtyřhře Kačka ŽalůdkováKlárou Patákovou.