Naši mladí hráči na víkendových turnajích opět bodovali

Na céčkovém turnaji mladšího žactva, pořádaný na kurtech TK MILO Olomouc, se probojovala Táňa Ostravská až do finále v singlu, kde bohužel podlehla po boji Jenčíkové 6:1, 3:6, 8:10. Na stejném turnaji vybojoval Noel Šimonič třetí místo ve čtyřhře.

Turnaj minitenisu v ŽLTC v Brně se vydařil Lukovi Svozílkovi – ze 16 účastníků vybojoval perfektní druhé místo, když nestačil pouze na prostějovskou Terku Štěpánkovou.

Max Hora zabojoval v ČLTK v Praze na turnaji na středním kurtu a obsadil skvělé čtvrté místo.

Dorostenci TK Zlín dominovali na domácím turnaji s mezinárodní účastí v naší nafukovací hale. Tonda Hanačík celý turnaj vyhrál, když ve finále nejtěsnějším rozdílem 12:10 v supertiebreaku rozhodujícího setu přehrál Slováka Alexe Lapšanského. S oddílovým kolegou Tomem Váňou pak zvítězili i ve čtyřhře, kde ve finále porazili přerovsko-polský pár Pospíšil–Wygona 6:1, 6:4. Na stejném turnaji bratři Prusenovští obsadili třetí místo ve čtyřhře. Mladší z bratrů, Jan, věkově ještě starší žák, se představil v dobrém světle i ve dvouhře proti Slováku Hronovi, jehož přehrál 6:3, 6:2, a prohrál těsně s pozdějším semifinalistou Křížem 6:7, 5:7, i když ve druhém setu vedl už 5:0.