Naši mladí tenisté opět sbírají úspěchy

Na konci května se konečně rozběhly soutěže družstev, do kterých pochopitelně zasáhly i naše výběry – TK Zlín. Letošní hrací systém kopíruje loňskou sezonu. Soutěže se odehrají tříkolově formou play-off. „Každý zápas má proto velkou důležitost,“ zdůraznil šéftrenér mládeže TK Zlín Tomáš Macharáček.

Dospělí 2.liga

TK Zlín B – Tennis Hill Havířov o.s. 5:4

V singlech bodovali Jarda Šmedek, Sára Bejlek, Lucka Zástěrová. Po porážce ženského debla zápas rozhodovaly až závěrečné mužské čtyřhry. Vena Ventrča s Jardou Šmedkem a Honza Macharáček s Evženem Holišem své zápasy zvládli a důležité první vítězství zajistilo klid do dalších play off zápasů.

TK Zlín B – TK Na Dolině 5:4

V singlech bodoval věkem ještě dorostenci Honza Hrazdil, Lucka Zástěrová a Natka Davidová, čtvrtý bod přidal Jarda Šmedek. O celkovém vítězství rozhodla po výborném výkonu v deblu Natka s Luckou. V příštím kole tak naše „béčko“ změří síly s týmem z Moravské Třebové v zápase o přímý postup do 1. ligy!

II. třída

TK Zlín C – TK Blansko 9:0

V nejsilnější sestavě nedostal soupeř žádnou šanci , o vítězi bylo rozhodnuto již po singlech.

TK Zlín C – TJ Brno-Komín B 4:5

Sestavu oslabili Honza Hrazdil a Natka Davidová, kteří nastoupili za Béčko. Bodoval Honza Macharáček a cenná vítězství si připsali dorostenci Michal Juřena a Adam Prusenovský. Bod v deblu přidal ještě Honza Macharáček a Honza Duben.

Dorost

MONETA – O putovní pohár prezidenta ČTS

TK Zlín A –ŽLTC Brno A 4:5

S jedním s favoritů celé soutěže naši dorostenci svedli vyrovnaný souboj. 2 body si připsal hostující Honza Kumstát (v deblu s Adamem Prusenovským), další bod přidala Natka Davidová, která po výborném výkonu zdolala Emmu Dvořáčkovou. Perfektní zápas odehrál Michal Juřena, se silným Klakurkou prohrál 4:6 ve třetím setu. Lucka Zástěrová s Natkou Davidovou ještě přidali bod v deblu.

TK Zlín A – HTK Třebíč 5:4

Důležité vítězství zajistilo setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští rok. Bodovali Honza Kumstát, Natka Davidová, Lucka Zástěrová a důležitý bod vybojoval Lukáš Novák. Rozhodující bod urvali Honza Kumstát s Adamem Prusenovským.

II. třída

TK Zlín B –TC Bajda Kroměříž 4:5

TK Zlín B – Orel jednota Uherský Brod 9:0

Starší žactvo

MONETA – O putovní pohár prezidenta ČTS

TK Zlín A – Jiskra Otrokovice 5:4

Tonda Hanačík , Tom Váňa , Mario Majc získali body v singlech. Soupeřky děvčat byly příliš silné a proto bylo potřeba vyhrát obě chlapecké čtyřhry. Mario Majc s Tomem Váňou a Tonda Hanačík s Andrém Majcem zvládli své zápasy ve dvou setech a zajistili celkové vítězství.

TK Zlín A – HTK Třebíč 3:6

Vyrovnané utkání nakonec rozhodly dvě těsné prohry Tondy Hanačíka a Toma Váni 5:7 ve třetích setech. Jediné vítězství ve dvouhře si připsal Mario Majc, který udělil soupeři lekci výsledkem 6:0 6:0. Děvčata na své silně soupeřky nestačila a výsledek zkorigovala dvě vítězství v chlapeckých deblech.

I. třída

TK Zlín B – Tenis Slovácko 6:3

Nečekané vítězství zajistili po výborných výkonech Honza Prusenovský, Jirka Ostravský, Kája Šmídová a Agi Marušáková. Cenný bod si připsali ještě v deblu Honza Prusenovský a Michalem Výmolou. Vyrovnaný zápas odehrál i Kuba Krajča se silným Markem Němečkem.

TK Zlín B – LTC Velen Boskovice 5:4

Vítězná jízda pokračovala i ve druhém kole. Jednička Kuba Krajča musel nastoupit kvůli marodce za Áčko. Body získali Michal Výmola, Kája Šmídová, Agi Marušáková. Absolutně vyrovnané utkání nakonec rozhodlo těsné vítězství děvčat v deblu a závěrečné infarktové vítězství Michala Výmoly a Jirkou Ostravským 3:6 7:5 7:5.

II. třída

TK Zlín C – Fatra Napajedla 4:5

TK Zlín C – TK Uherské Hradiště 3:6

Mladší žactvo

MONETA – O putovní pohár prezidenta ČTS

TK Zlín A – TC BORS CLUB-STK Břeclav 6:3

Ačko nastoupilo v nejsilnějším složení. Bodovali, Agi Hujíková, Honza Prusenovský, Jirka Ostravský a slovenská posila Dominik Mačej. Kája Šmidová musela kvůli zdravotní indispozici své utkání po prvním setu skrečovat. Kluci své debly zvládli a Ačko si připsalo první vítězství.

TK Zlín A – HTK Třebíč 0:9

Družstvo oslabené o nemocného Andrého Majce a Dominka Mačeje nemělo proti silnému soupeři šanci. Příští kolo změří síly naši mladší žáci s dalším silným celkem ze ŽLTC Brno.

I. třída

TK Zlín B – TC Bajda Kroměříž 4:5

TK Zlín B – SK Tenis Tišnov 2:7

Baby Tenis

Memoriál Zdeňka Kocmana – babytenis LIGA

TK Zlín A – TC –ŽLTC Brno C 5:1

TK Zlín A – TC –ŽLTC Brno A 1:5

TK Zlín A – TK Znojmo 6:0

Sestavu našich nejmladších tvoří Jirka Lešinger, Lena Švecová, Táňa Ostravská a Noel Šimonič. V posledním kole ještě naše áčko čeká Tišnov a TC –ŽLTC Brno B. Dlouhodobá soutěž slouží především jako příprava na podzimní krajské finále.

Memoriál Zdeňka Kocmana – babytenis IA

TK Zlín B – Tenis Slovácko 0:6

TK Zlín B – Sokol Vizovice 0:6

TK Zlín B – TK Bystřice pod Hostýnem 5:1

TK Zlín B – Tenis Klub Vnorovy 5:1

Sestavu béčka tvoří David Nuhlíček, Tomáš Sukop, Vanesa Macháčková, Beata Tománková a Ondra Výmola.