Naši tenisté sbírali turnajová prvenství

Uplynulé týdny na tenisové antuce přinesly našim hráčům převážně mnoho radostí. Řada z nich posbírala turnajové tituly a přední umístění. Jak si vedli se dozvíte níže.

Dospělí

Bugaj Martin

Martin posunul svoji kariéru na turnaje futures a podařilo se mu uhrát první cenný bod na turnaji na TC Brno, kde v prvním kole porazil druhého nasazeného. Vše umocnil na konci prázdnin, když na jednom z turnajů v Srsku uspěl v kvalifikaci a uhrál první kolo. „Skělý výsledek, protože musel vyhrát čtyři kvalitní zápasy,“ doplnil trenér Jiří Svoboda.

a zařadil se na 1609. místo žebříčku ATP.

Duben Jan

Významného úspěchu dosáhl Honza ve dnech 11.-13.8. v Českých Budějovicích, kde dosáhl v 18 letech na své první vítězství na turnaji v mužské kategorii. Postupně porazil všechny soupeře a zvítězil v singlu ve finále 6:1 6:0 nad svým deblovým spoluhráčem Robinem Řežábkem. Poté společně získali titul i v deblu.

Ve dnech 25.-27.8. se konal v Brně turnaj mužů kategorie C, kde Honza opět dosáhl finálové účasti. Během turnaje hrál v dobré formě a až ve finále narazil na soupeře hrajícího v mimořádné herní pohodě a podlehl mu ve dvou setech. Dále dosáhl 3. místa ve čtyřhře společně s Kubou Dosedělem.

Ve dnech 1.-3.9. se konal turnaj kategorie C v Brně Tuřanech. I přes nepřízeň počasí se turnaj dohrál v řádném termínu. Honza potvrdil výbornou formu z posledních týdnů a zvítězil v obou kategoriích v singlu i deblu. V siglu ve finále přehrál Michaela Kulhánka 6:1, 6:3. V deblu s Jakubem Dosedělem porazili dvojici Kulhánek, Daniel 6:3 1:6 10:4.

Machalova Sabina

Sabča přijela na prázdniny ze studia na University of Mississippi a po zapracování se na antuce uhrála finále ve dvouhře a získala vítězství ve čtyřhře na Áčku ve Dvore Králové. Vynikající výsledek pak uhrála na turnaji ITF ve Vídni, kde se probojovala mezi 8 nejlepších ve dvouhře a uhrála finále ve čtyřhře.

Dorost

Ventrča Vaclav

Véna si před odjezdem na dovolenou uhrál první vítězný turnaj kategorie B ve své kariéře. Na turnaji TK Lama zvítězil ve dvouhře a ziskal 3.místo ve čtyřhře. O prázdninách také posbíral první zkušenosti na turnaji ITF, když na turnaji ITF v Žilině postoupil z kvalifikace.

Horáková Petra

Petra o prázdninách střídala turnaje žen a dorostenek. Na ženách uhrála cenné třetí místo ve čtyřhře na turnaji kategorie A Trend Sport.

Petra se také vybojovala účast na Pardubické Juniorce, kde v singlu prohrála ve druhém kole a ve čtyřhře se probojovala do čtvrtfinále.

Slezáková Natalie

Natka se v letě soustředila především na juniorské turnaje ITF. Na tunaji na Spartě kategorie 4 ovládla čtyřhru. Další body přidala také postupem do druhého kola ve Slovenské Lupči. Momentálně se nachází na 1141 místě juniorského žebříčku ITF.

Střelcová Tereza

Terka uhrála na přelomu července a srpna dva pěkné výsledky na turnajích kategorie C. V Lanžhotě prohrála až ve finále a na dobře obsazeném turnaji Tilia Brno prohrála v semifinále.

Starší žáci

Juřena Michal

Michal se o prázdninách rozehrál k výborným výkonům. Získal dvě vítězství na turnaji C ve Zlíně a Přerově a přidal finále na Bajdě v Kroměříži. S Adamem Prusenovským přidali na turnajích ve Zlíně a Přerově vítězství v deblu.

Novák Lukáš

Lukáš o prázdninách získal třetí místo v singlu na Céčku ve Zlíně. V deblu vyhrál turnaj na Mladcové a uhrál finále ve Zlíně a Kroměříži.

Prusenovský Adam

Adam uhrál finále ve dvouhře ve Zlíně a s Michalem Juřenou vyhráli turnaj ve Zlíne a Přerově a s Turčinem prohráli až ve finále na turnaji TC Austerlitz ve Slavkově.

Zástěrová Lucie

Lucka vyhrála ve dvouhře dva „céčkové“ turnaje ve Starém Městě a ve Zlíně. Na béčku na TC Brno pak získala cenné druhé místo ve čtyřhře.

Mladší žáci

Hanačík Antonín

Tonda zvítězil na domácím turnaji C ve Zlíně ve dvouhře a uhrál finále ve čtyřhře na silně obsazeném turnaji kategorie B v Otrokovicích.

Majc Mario

Maja v červenci vyhrál dva turnaje ve dvouhře i čtyřhře kategorie C v Bystřici a na Milo Olmouc. Finále uhrál na Céčku ve Zlíně, kde potom ovládnul čtyřhru.

Davidová Natali

Natka se probojovala na MČR mladšího žactva, kde postoupila do druhého kola. Na Áčku v Pelhřimově se probojovala do semifinále ve čtyřhře. V Buštěhradu a v České Lípě na turnaji starších žaček C potom ovládla dvouhru i čtyřhru.

Ostravská Adela

Adélka posbírala úspěchy ve čtyřhře. Vyhrála turnaj na Mladcové a uhrála finále v Přerově.