Natka Davidová sbírala další vavříny

Naše tenistka Natali Davidová v uplynulých týdnech posbírala několik cenných trofejí a zkušeností. Po krátké a uvolněné přípravě na kurtech v jejím oblíbeném areálu u Vltavy dosáhla dvojnásobného úspěchu na turnaji starších žákyň (7. 7. – 9. 7.) v České Lípě, kde ovládla dvouhru i čtyřhru.

Týden předtím Natka Davidová na MČR postoupila mezi 32 nejlepších děvčat. V prvním kole porazila vítězku přeboru Severomoravského kraje Slováčkovou hladce6:2 6:1, v dalším kole ale nestačila na Nelu Charvátovou a po vyrovnaném zápase prohrála 3:6 6:7.

Velký úspěch na turnaji kategorie ETA do 12 let

Poslední červnový týden na svém prvním mezinárodním turnaji v Rakovníku (25. 6. – 30. 6.) vybojovala krásné 3. místo v singlu a ve čtyřhře si odvezly společně s Natkou Syrovou pohár za první místo! Natka ještě v neděli hrála družstva proti Jihlavě a následně proběhl rychlý přesun na osobní prezentaci v Rakovníku.

„Systém jeden zápas za den umožnil přípravu na jednotlivé zápasy a také na krátké poznání Rakovníku a okolí. Natali bojovala každý zápas a společný cíl zůstat v turnaji co nejdéle plnila. V semifinále jí bohužel nevyšel první set a přes zlepšení zápas zvrátit nedokázala. Následovalo vítězné finále čtyřhry proti Kareisové s Charvátovou, které v semifinále porazily favoritky turnaje Starečkovou s Michálkovou. Krásný, útočný debl se skvělým koncem. Čtvrteční noční návrat do Zlína byl ve spokojené náladě,“ pochvaloval si Tomáš Drobný.