Nejlépe si vedla Horáková, babytenisté vyhrávali

Uplynulý víkend patřil kategorii dospělých a starších žáků oblastním přeborům jednotlivců, ve kterých nejlepšího výsledku dosáhla Petra Horáková (na snímku vpravo), která se na antukových kurtech v Uherském Hradišti probojovala až do semifinále. V něm po boji ale podlehla po setech 5:7 a 5:7 Lebišové.

„Soupeřka ji vrátila porážku z dorosteneckých přeborů ve Zlíně, kde ji vyřadila ve čtvrtfinále. Jestliže tehdy byla odvážnější Petra, nyní se to samé dá říci o Lebišové,“ poznamenal zlínský trenér Jiří Svoboda.

Pavouk žen

Ostatní zlínští hráči na přeborech skončili již v úvodních kolech. „V případě našich žáků šlo především o získávání zkušeností ve vyšší věkové kategorii,“ konstatoval trenér.

Jeho zrak nyní směřuji k nadcházejícímu víkendu, kdy se budou opět hrát soutěže družstev. „Nejdůležitější utkání čeká dorostence. V přímém souboji o postup na republikový šampionát totiž vyzvou Tišnov,“ upozornil Svoboda, podle kterého může dojít na opakování finále posledních přeborů v kategorii žen. „Vítězná Pluhařová totiž hostuje u nás z Prostějova a podle všeho by se měla opět utkat s Lebišovou,“ dodal.

Babytenis

TK Zlín A – Bors Břeclav 4:2

„Splnili jsme roli favorita, třebaže se dařilo především hráčům ze zadních pozic. Ve větrném počasí na samé hraně regulérnosti ale celý tým předvedl bojovný výkon,“ pochválil své svěřence kapitán Jiří Ostravský, jehož výběr aktuálně náleží třetí příčka. „O víkendu pro nás přijdou náročnější, klíčová utkání. Sázíme ale na vyrovnanost celého týmu,“ dodal Ostravský.

Sestava: M. Majc, Šmejkal, Páže, Ostravská.

Zápis utkání

TK Zlín B – Fatra Napajedla 4:2

„Za úspěchem byl perfektní týmový výkon. Kluci příkladně bojovali, na pozici jedničky předvedl perfektní zápas Patrik Kolář, na trojce dominoval také André Majc. Velký dík patří rovněž rodičům hráčů, kteří jim nejenže vytvořili skvělý servis, ale bouřlivě kluky povzbuzovali,“ poděkoval kapitán zlínského týmu M. Majc.

Sestava: Kolář, Krajča, A. Majc, Prusenovský.

Zápis utkání