Nejmladší kapitán v historii klubu slavil vítězství!

Již pět kol je po víkendu odehráno v rámci tenisových soutěží družstev. Jak si vedly zlínské výběry v uplynulých dvou, vám přinášíme níže.

Dospělí B

Jiskra Otrokovice 2:7

Béčko dospělých nastoupilo bohužel opět bez děvčat a přesto, že družstvo posílili Jarda Šmédek a Evžen Holiš, na Otrokovice to nestačilo. Jarda Šmédek se po úspěchu na deaflympiádě teprve dostává do formy a podlehl Slováku Paulovčákovi 4:6, 1:6. Evžen Holiš po návratu ze školního roku v USA podlehl Standovi Nebojsovi 4:6 ve třetím setu. Nejlepší výkon sezony předvedl Véna Ventrča, který vzdoroval favorizovanému Vodákovi 7:6, 5:7, 1:6. Michal Juřena měl snadnou práci s Michalem Kroupou 6:0, 6:2. Debly se za rozhodnutého stavu nehrály.

Sestava: Šmédek Jaroslav, Holiš Evžen, Ventrča Václav, Juřena Michal.

TO TJ Svitavy 7:2

Přes drobné peripetie s odjezdem se celý tým šťastně sešel pět minut před začátkem zápasu ve Svitavách. V posílené sestavě béčko nedalo nejslabšímu týmu soutěže šanci. Jarda Šmédek jasně přehrál Krejčího 6:1 6:1. Honza Hrazdil přes komplikace ve druhém setu zdolal Rouchala 6:3, 1:6, 6:1. Kristýna Tomajková přehrála Veselou 6:2, 6:0. Další body přidali Evžen Holiš a Michal Juřena. Po singlech bylo výsledkem 5:1 rozhodnuto o vítězi. Debly upravily konečný výsledek na 7:2, když první bod ve druhé lize si připsala v deblu Nelča Mikulcova po boku Kristýny Tomajkové. Tým pod bezchybným vedením nejmladšího kapitána v historii klubu (Honzy Hrazdila) dokráčel k prvnímu vítězství. Poslední dva zápasy rozhodnou o setrvání v soutěži i pro příští rok.

Sestava: Šmédek Jaroslav, Hrazdil Jan, Holiš Evžen, Juřena Michal, Tomajková Kritýna, Mikulcová Nela.

Dospělí C

ŽLTC Brno 5:4

Céčko předvedlo zřejmě nejlepší výkon víkendu. Značně posílený soupeř vedl po singlech 4:2. Když dva body získali Tom Váňa a Tonda Hanačík. Nela Mikulcová i Agáta Marušáková hladce prohrály v singlech. V deblu však předvedly perfektní výkon a získaly super cenný bod. Kluci v deblech potvrdily svoje kvality a po boji odvážíme z Brna cenné vítězství.

Sestava: Jan Duben, Lukáš Novák, Antonín Hanačík, Tomáš Váňa, Nela Mikulcová, Agáta Marušáková.

BLTC Brno B 5:4

Další epický zápas našeho céčka. Družstvo nastoupilo v dívkách pouze se Sárou Chytilovou, která podlehla Honigové 0:6, 2:6. V mužích vybojoval těžký zápas Honza Duben s Kissem 2:6, 6:2, 7:6 a další body bezpečně přidali Lukáš Novák a Tonda Hanačík. V deblu Honza Duben s Adamem Prusenovským zdolali Suchánka s Vanžurou 4:6, 6:4, 6:2 a v posledním deblu ve vypjaté atmosféře Tonda s Lukášem porazili Vanžuru s Kissem 5:7, 6:4, 7:6 (9:7). Céčko tak uchovalo teoretickou šanci na postup do vyšší soutěže.

Sestava: Duben Jan, Prusenovský Adam, Novák Lukáš, Hanačík Antonín, Chytilová Sára.

Dorost A

HTK Třebíč 2:5

Dorost Třebíče patří k favoritům soutěže a tuto roli na domácích kurtech potvrdili. Michal Juřena se protrápil k vítězství s Matyášem Říhou 6:3, 6:7, 7:6. Lukášovi se pomalu vrací zimní forma a proti favorizovanému Veiglovi odehrál slušný zápas 3:6, 2:6. Adam Prusenovský trápil dalšího favorita Černého 4:6, 5:7. Tonda Hanačík si opět užil třísetový zápas a zdolal Jelínka 7:5, 1:6, 7:5. Holky měly těžké soupeřky. Lucka Zástěrová podlehla Svítilové 3:6, 2:6 a Áďa Ostravská prohrála s Jelínkovou 4:6, 4:6. V dešti se poté rozehrály čtyřhry. Lukáš s Tondou podlehli Jelínkovi s Říhou 2:6, 2:6 a vzhledem k počasí se zápas za rozhodnutého stavu 5:2 ukončil.

Sestava: Juřena Michal, Novák Lukáš, Prusenovský Adam, Hanačík Antonín, Zástěrová Lucie, Ostravská Adéla,

ŽLTC Brno A 1:8

Jasný adept na postup na MČR přijel v nejsilnější možné sestavě a nedal našim borcům šanci. V singlech o bod pro Zlín bojoval Tonda Hanačík, ale po těžkém sobotním zápase ve třetím setu fyzicky odpadl. Dobrý zápas odehrála Lucka Zástěrová proti Židelové 4:6, 2:6 a Michal Juřena si vyzkoušel, jak náročný je fyzicky zápas proti ITF juniorskému hráči Kyjacimu 3:6, 1:6. V deblu získali bod Áďa Ostravská s Luckou Zástěrovou, když po perfektním výkonu zdolaly Židelovou s Boudovou 6:2, 6:2.

Sestava: Juřena Michal, Prusenovský Adam, Novák Lukáš, Hanaček Antonín, Zástěrová Lucie , Ostravská Adéla.

Dorost B

SK Zlín Mladcová 1:8

Značně oslabené družstvo nemělo s Mladcovou šanci. Čestný bod získal Tomáš Váňa vítězstvím nad Hádlíkem 4:6, 6:4, 6:2. Holky ještě vzdorovaly v deblu, ale další bod už nepřidaly.

Sestava: Váňa Tomáš, Prusenovský Jan, Kolář Patrik, Šusta Marek, Mikulcová Nela, Chytilová Sára.

Jiskra Otrokovice 8:1

Béčko dorostu proti nepříjemnému soupeři předvedlo sebejistý výkon. Po singlech byl stav 5:1, když kluci vyhráli své zápasy bez ztráty setu. Další body přidali kluci v deblech a premiérový bod si připsala za dorost věkem ještě mladší žákyně Agi Hujíková, když společně s Nelou Mikulcovou zdolaly Kulíškovou s Tichou 7:6 ve třetím setu.

Sestava: Váňa Tomáš, Krajča Jakub, Prusenovský Jan, Macharáček Martin, Mikulcová Nela, Hujíková Agáta.

Starší žactvo A

TK Znojmo 3:6

Zatímco se našim děvčatům postavily soupeřky spíše ze spodních pozic soupeřovy soupisky, naši chlapci měli soupeře citelně silnější. Domácí tým poslal do zápasu proti našim odchovancům tři hostující hráče, proti kterým nedokázali naši borci uspět a bohužel ke třem bodům získanými děvčaty nepřidali kluci ani jeden bod za svých zápasů. I tak ale podali statečné výkony, bohužel bez našeho bodového efektu.

Sestava: Remeš Martin, Krajča Jakub, Ostravský Jiří, Prusenovský Jan, Ostravská Adéla, Šmídová Karolína.

TC Brno A 6:3

Družstvo starších žáků nastoupilo k utkání proti týmu TC Brno A bez zraněné Karolíny Šmídové, ale posilněné o Soňu Depešovou. Také díky její pomoci se podařilo zdolat soupeře z Brna výsledkem 6:3, kdy své singlové zápasy zvládli kromě Depešové i Martin Remeš s Kubou Krajčou, zatímco Áďa Ostravská, Honza Prusenovský a Jirka Ostravský svým soupeřům v naprosto vyrovnaných zápasech těsně podlehli. O celkovém vítězství pak rozhodli naši hráči výbornými výkony ve čtyřhrách.

Sestava: Remeš Martin, Krajča Jakub, Ostravský Jiří, Prusenovský Jan, Depešová Soňa, Ostravská Adéla.

Starší žactvo B

SK Tenis Tišnov 2:7

Body Lešingr a Šusta ve dvouhře.

Sestava: Orlita Josef, Kolář Patrik, Lešingr Jiří, Šusta Marek, Hujíková Agáta, Stříteská Sára.

TC Brno B 7:2

Body Orlita, Výmola, Macharáček, Kolář dvouhra a všechny čtyřhry.

Sestava: Orlita Josef, Výmola Michal, Macharáček Martin, Kolář Patrik, Hujíková Agáta, Stříteská Sára.

Starší žactvo C

TC Bajda Kroměříž B 3:6

Body Marušáková a Žalůdková dvouhra i čtyřhra.

Sestava: Lorenc Adam, Novotný Lukáš, Sukop Tomáš, Nuhlíček David, Marušáková Kristýna, Žalůdková Kateřina.

SK Zlín Mladcová 3:6

Body: Lešingr, Lorenc a čtyřhra Lorenc, Novotný.

Sestava: Šusta Marek, Lešingr Jiří, Lorenc Adam, Novotný Lukáš, Ostravská Taťána, Macháčková Vanessa.

Mladší žactvo A

HTK Třebíč 8:1

Domácí tým nastoupil v nejsilnější možné sestavě. Naši hráči zaslouží velkou pochvalu, neboť po vyrovnaném úvodu utkání jednoznačně svého soupeře přehráli a potvrdili tak své postupové ambice na MČR.

Sestava: Ostravský Jiří, Orlita Josef, Výmola Michal, Trunečka Tomáš, Šmídová Karolína, Hujíková Agáta.

ŽLTC Brno 9:0

ŽLTC Brno přivezl velmi mladý tým, jehož cílem bylo především nabírat zkušenosti. Naši hráči potvrdili roli velkého favorita a jednoznačně zvítězili bez ztráty bodu.

Sestava: Ostravský Jiří, Orlita Josef, Výmola Michal, Trunečka Tomáš, Šmídová Karolína, Hujíková Agáta.

Mladší žactvo B

BLTC Brno 2:7

V souboji dosud neporažených týmů nás soupeř přehrál. Body Šenk a Lorenc.

Sestava: Šenk Jan, Lešingr Jiří, Šimonič Noel, Lorenc Adam, Stříteská Sára, Žalůdková Kateřina.

Mladší žactvo C

Mladcová 8:1

O vítězi zlínského derby nebylo pochyb, jediný bod nekompletního soupeře získal Kopal v souboji s Nuhlíčkem.

Sestava: Novotný Lukáš, Sukop Tomáš, Nuhlíček David, Oharek František, Marušáková Kristýna, Burdová Eliška.

Mladší žactvo D

TCV Strání 2:4

Ve velmi vyrovnaném utkání byl nakonec šťastnější soupeř, když Přikryl s Bělíčkem prohráli až v super-tiebreku třetího setu. Body Bačík a čtyřhra Přikryl, Bělíček.

Sestava: Přikryl Pavel, Bělíček Vlastimil, Bačík Bedřich, Tomšů Tobiáš.

Babytenis A

TK Agrofert Prostějov 0:6, BLTC Brno 3:3

Baby A se vydalo v sestavě Tománkova Beata, Svozílek Filip, Výmola Ondřej a Macháčkova Patricie na kurty brněnského BLTC k dvojutkání s Prostějovem a domácím BLTC.

Prostějovští nedali našemu mladému výběru šanci. Utkání s BLTC byl krásný souboj do posledního míče. Ve dvouhrách zvítězili Filip Svozílek 6:3 a Ondra Výmola 7:5, když odvracel 3 matchbally.

Beata s Filipem přidali třetí bod výhrou 6:4. Při remíze 3:3 rozhodovaly jednotlivé hry, na které zvítězil soupeř 30:26

Babytenis B

TK Vnorovy 5:1, NTC Kyjov 6:0

Rezerva babytenisu vyrazila k dvojutkání do Kyjova. Obě utkání byly jednoznačně v naší režii a v posledním kole se tak „popereme“ o první místo ve skupině s TENISEM SLOVÁCKO.

Sestava: Sovjáková Terezie, Malina Jakub, Kubátová Adriana, Bělíčková Hana, Chludová Liliana.

Minitenis A

TK Zlín B 8:0, D&M Tennis Academy 4:4, TK Vyškov 8:0

Velmi náročný den čekal na naše minitenisty v sestavě Hora Maxmilian, Svoboda Jiří, Svozílek Luka a Chludová Karolina. V Brně nejprve zvládli utkání proti kolegům ze zlínského B týmu 8:0. Druhý zápas s domácím D&M Tennis Academy byl velký boj do posledního míče, po výsledku 4:4 došlo na počítání setů, naštěstí 10:9 v náš prospěch! Cestou z Brna jsme ještě zvládli úspěšně předehrávku posledního kola s TK Vyškov 8:0 a již můžeme vyhlížet Oblastní finále v minitenisu, které se uskuteční ve Znojmě poslední červnový víkend.

Minitenis B

TK Zlín A 0:8, D&M Tennis Academy 0:8

„Béčko“ minitenisu v sestavě Karel Vajík, Inna Prusenovská, Stella Prusenovská a Matyáš Skočovský na své soupeře ve dvojutkání v Brně sice nestačilo, ale všichni předvedli bojovný výkon a nasbírali spoustu zápasových zkušeností.