Oblastnímu přeboru ve Zlíně kraloval domácí Bugaj

Skvělých výsledků dosáhli na oblastních přeborech dorostenců hráči Tenisového klubu Zlín. Na domácích kurtech areálu Vršava v boji o přímý postup na Mistrovství republiky dorostu, tradiční pardubickou juniorku, si nejlépe vedl Martin Bugaj. Ten až po velkém třísetovém boji podlehl favorizovanému Dominiku Palánovi hájícímu barvy Hodonína.

„Martin podal výborné výkony a jako jediný dokázal Palánovi vzít set. Na rozdíl od svého soka přitom ještě absolvoval čtyřhru, kterou ovládl. Prožil po fyzické stránce výrazně náročnější prodloužený víkend,“ poznamenal s výsledky zlínských tenistů spokojený předseda zlínského klubu Jan Macharáček.

Do Zlína nakonec dorazilo a prezentovalo se 59 dorostenců a 45 dorostenek. Domácí klub mezi děvčaty reprezentovalo kvarteto Slezáková, Horáková, Střelcová a Koukalová.

Zatímco první dvě ovládly čtyřhru a v singlu braly třetí místo, Střelcová a Koukalová ve dvouhře vypadly v 1. kole. „Tereza Střelcová si alespoň částečně spravila chuť postupem do semifinále ve čtyřhře,“ poznamenal trenér Filip Svozílek. „Natálie Slezáková a Petra Horáková potvrdily stoupající formu a postupem do semifinále byly obě spokojeny. Třešničkou na pomyslném dortu jsou deblové přebornické tituly,“ ocenil Svozílek.

Zlínské barvy mezi dorostenci hájila pětice talentovaných hráčů. V 1. kole se s turnajem rozloučil Drdla, ve 2. kole Zpěvák a Duben, do 3. kola se probojoval Ventrča. „Martin Bugaj potvrdil své kvality a chybělo málo, aby doma vyhrál téměř vše. Věřím, že bude dál potvrzovat svůj výkonnostní růst,“ optimisticky okomentoval vystupování zlínských nadějí trenér Filip Svozílek.

Nejúspěšnější zlínští hráči:

Martin Bugaj (vítěz čtyřhry a finalista dvouhry)

Petra Horáková a Natálie Slezáková (vítězky ve čtyřhře a poražené semifinalistky ve dvouhře)

Tereza Střelcová (3. místo ve čtyřhře)