Pardubickou juniorku ovládl ve čtyřhře Šmédek

Opět hromadu vavřínů posbírali naši tenisté během srpnového měsíce. Na prestižní Pardubické juniorce se dařilo Petře Horákové, když jako nenasazené se dostala v singlu mezi osmičku nejlepších. Ve čtyřhře pro změnu Slavil Jaroslav Šmédek, jenž s Danem Siniakovem dosáhl na titul. Mezi staršími žáky zazářil Michal Juřena, který se na MČR probojoval mezi 16 nejlepších.

Dorost – Pardubická juniorka

Do Pardubic se letos probojovali Véna Ventrča, Petra Horáková a hostující Jarda Šmédek, které se připravuje v našem klubu.

Petra Horáková dosáhla skvělého výsledku. Jako nenasazená hráčka porazila snadno v prvním kole Kristýnu Fantovou dvakrát 6:1. Ve druhém kole ji čekala 15. hráčka dorosteneckého žebříčku žebříčku Karolína Nováková , s kterou si Petra poradila 6:3, 6:1. V osmifinále si po boji vybojovala účast mezi 8 nejlepšími hráčkami , když přešla přes Vajsejtlovou 6:4 3:6 6:3. Až ve čtvrtfinále ji zastavila Šálková 3:6, 0:6. Petra potvrdila výbornou formu z prázdninových turnajů a zvládla i psychicky náročný turnaj v pardubickém areálu. Velká gratulace.

Pro Vénu Ventrču byla účast na Pardubické juniorce velkou odměnou za předešlou tréninkovou práci. V 1. kole narazil bohužel na přeborníka Jihomoravského kraje Ondřeje Válka, kterému podlehl po dobrém výkonu 4:6 a 2:6. Ve čtyřhře se společně s Matoušem Otýpkou probojovali do druhého kola, kde prohráli s Plevou a Zapským 2:6 a 1:6.

Jaroslav Šmédek podlehl ve dvouhře hned na úvod po velkém boji mladšímu Hnyku Bartoňovi 4:6 a 6:7, když neunesl tíhu papírového favorita a kvůli velké nervozitě nevyužil ve druhém setu slibného vedení 5:3 a 40:15. O to více ale potěšila deblová jízda, kdy v páru s Danem Siniakovem, mladším bratrem úspěšné tenistky Kateřiny, dosáhli až na zlato a titul mistrů republiky staršího dorostu pro rok 2019. Finále proti prvnímu nasazenému páru a obhájcům prvenství Barnat – Paulson bylo bezchybným průletem k titulu po výsledku 6:3 6:2. Krásná zlatá náplast po nevydařeném utkání ve dvouhře.

Starší žáci

Michal Juřena naladil formu na MČR v Jablonci skvěle. V 1. kole si poradil s Jakubem Vrtěnou 6:3, 6:1 a ve druhém zdolal 16. nasazeného Lukáše Reise 6:3, 6:1. Po skvělých výkonech se probojoval mezi 16 nejlepších , kde dostal možnost si ověřit formu proti 1. nasazenému Dominiku Rouchalovi, kterému podlehl po statečném výkonu 4:6, 3:6. Michalovi velká gratulace!

Mezi děvčaty jsme měli dvojité zastoupení. Lucka Zástěrová odehrála v prvním kole těžké utkaní proti Barboře Hermanové, kterou zdolala 6:4 ve třetím setu. Ve druhém kole se utkala s 8. nasazenou Nelou Mičolovou. Po skvělém výkonu podlehla 7:5, 6:7, 5:7. Ve čtyřhře společně se Záviškovou se probojovaly do druhého kola.

Natka Davidová porazila v prvním kole Valérii Huťkovou po výborném výkonu 6:3, 6:1. Ve druhém kole narazila na 2. nasazenou a pozdější vítězku Amélii Šmejkalovou a po výsledku 1:6, 0:6 byla z pavouka singla vyřazena. V deblu se ovšem společně s Luckou Urbanovou nadechly k velké jízdě. Po snadném 1. kole vybojovaly zápas proti nasazeným Novákové a Šimonovské 12:10 v supertiebreaku. Ve čtvrtfinále prošly holky přes Mičolovou a Hrabalovou 6:4 a 6:3. V semifinále se utkaly s druhými nasazenými Havlovou a Smékalovou a dokázaly velké favoritky utkání porazit 6:4, 6:4. Ve finále se proti Stařečkové a Zámečníkové ocitly kousek od mistrovského titulu, ale tentokrát se štěstí otočilo proti a Natka s Luckou prohrály 10:12 v rozhodujícím supertiebreaku.

Mladší žáci

V kategorii mladších žáků náš klub reprezentoval Tonda Hanačík. Tonda byl 16.nasazený a proto měl v prvním kole volný los. Ve druhém si poradil s Matyášem Krejčím 4:6, 6:3, 7:5. Mezi 16 nejlepšími se utkal s 8. nasazeným Čepelíkem, kterému podlehl 5:7, 1:6.