Petra Horáková sbírala vavříny v Tišnově

Na velmi pěkný výsledek dosáhla v minulých dnech na halovém jihomoravském oblastním přeboru žen v Tišnově zlínská tenistka Petra Horáková. Svěřenkyně trenéra Jiřího Svobody obsadila ve dvouhře na stříbrnou pozici, když ve finále po velkém boji ve třech setech podlehla prostějovské Denise Huňkové. Náladu si spravila ve čtyřhře, kterou společně s Veronikou Lebišovou (Sokol Letovice) ovládla! „Jsem velice ráda, že se mi podařilo po loňské z velké části promaroděné sezoně dát zdravotně do pořádku a úspěšně zahájit novou sezónu,“ neskrývala radost Petra Horáková.

„Je to pro mě úspěch, že jsem se probojovala do finále singlu jihomoravského přeboru žen a v deblu jej s Veronikou Lebišovou vyhrála. V každém následujícím zápase jsem cítila, že hraji lépe. Velmi kvalitně jsem zahrála v semifinále proti Nicol Maršálkové a první finálový set proti Denise Huňkové. Podařilo se mi jej ještě dotáhnout do vítězného konce, ale v závěru setu jsem už cítila, jak mi dochází fyzické síly. Jejich nedostatek se projevil ve druhé a třetí sadě a zkušená soupeřka toho dokázala využít,“ vrátila se k rozhodující bitvě talentovaná zlínská tenistka.

Zimní příprava podle ní probíhá podle plánu. „Herně a hlavně zdravotně se cítím v pohodě. Proto věřím, že by se mi mohlo podařit nasbírat body na dalších turnajích, abych se postupně posunula na vyšší příčky žebříčku v kategorii dorostenek i žen, což je můj cíl pro tuto sezonu,“ přiznala Petra Horáková.