Podzimní debly ovládli Handlíř s Mišíkem

Brňan Petr Handlíř s Peterem Mišíkem z Ilavy zvítězili v tenisovém turnaji ve čtyřhře amatérů nad 50 let, Podzimní debly na Vršavě, které se hrýly v naší přetlakové hlae na čtyřech antukových dvorcích.

Nejlepší pár ve Zlíně v podniku zařazeném do celoroční české série Senior´s Tour 2019, porazil v semifinále Slováky Miloše Michela s Antonem Oškrobaným (Bytča, Považská Bystrica) 6:3, 6:7, 10:6, ve finále Handlíř s Mišíkem překonali Dušana Machalu s Milanem Rolincem (Zlín, Opatovice) 6:3, 7:6. Ve druhém semifinále Machala s Rolincem zdolali dvojici z Vyškova Josef Táborský, Ladislav Jůn 6:4, 6:3. Třetí skončili Michel s Oškrobaným, kteří si v zápase o bronzovou příčku poradili s Táborským a Jůnem 6:3, 6:4.

,,Handlíř s Mišíkem byli největšími favority turnaje. V semifinále však museli hodně bojovat, aby udolali v rozhodujícím super tiebreaku Michela s Oškrobaným. Vítězové ovšem nakonec ovládli podzimní debly na Vršavě zaslouženě. Na kurtu se dobře doplňovali, a když se některému z nich nedařilo, tak ho ten druhý podržel,“ informoval ředitel celého okruhu Jan Nahodil.

Ten pochválil i poražené finalisty. ,,Rolinc byl dobrý na základní čáře a Machala výměny na síti úspěšně zakončoval. V souboji o první příčku ale oba dělali víc nevynucených chyb,“ prozradil Nahodil.