Podzimní debly pro Handlíře s Kučírkou

Brňan Petr Handlíř s valašskomeziříčským Josefem Kučírkou zvítězili v tenisovém turnaji ve čtyřhře amatérů nad padesát let Podzimní debly na Vršavě.

Nejlepší pár ve Zlíně porazil v podniku zařazeném do celoroční české série Senior‘s Tour 2018, v semifinále Josefa Táborského s Ladislavem Jůnem (oba Vyškov) 6:0 a ve finále překonal Petra Vrbu s Miroslavem Petruželou (Lipník nad Bečvou, Daskabát u Olomouce) 6:2. Ve druhém semifinále Vrba s Petruželou hladce zdolali Slováky Miloše Michela s Antonem Oškrobaným (Bytča, Považská Bystrica) 6:0. V zápase o 3. místo Táborský s Jůnem vyhráli nad Michelem s Oškrobaným 6:4.

,,Narychlo složená dvojice se na kurtu velmi dobře doplňovala. Kučírka od základní čáry připravoval přesné, tvrdé liftované balóny a Handlíř úřadoval na síti, kde výměny úspěšně zakončoval. Oba tenisté vítězného páru měli také skvělé podání,“ vyzdvihl nejlepší debl v letošním podzimním turnaji ve čtyřhře ve Zlíně ředitel celého okruhu Jan Nahodil.

Tomu se líbila úroveň většiny zápasů. ,,Na antuce v hale na Vršavě se představilo čtrnáct deblových párů. K vidění byla spousta dramatických a zajímavých utkání. Potěšil mě také velký zájem tenistů ze Slovenska,“ pochvaloval si Nahodil.

V halovém podniku ve Zlíně se hrála také Soutěž velké útěchy (o 5. místo). V ní ve finále zdolala dvojice Dalibor Novák, Jaroslav Častulík (Zlín, Uherské Hradiště) duo Dušan Machala, Josef Hnaníček (Zlín, Štítná nad Vláří) 6:3.

Soutěž malé útěchy (o 9. místo) ovládli Ladislav Matušinec s Luboslavem Turzou (Štítná nad Vláří, Ilava). Ti si ve finálovém střetnutí porazili Pavla Saturku a Karlem Křenem (Jihlava, Luhačovice) 6:2.