Postup slaví C tým dospělých, finále MČR si zahrají mladší žáci

I přes koronavirové komplikace byly soutěže družstev dohrány. Z postupu se raduje třetí „C“ tým dospělých, stejně rezervní výběry žáků. Úspěchem je rovněž postup prvního výběru mladších žáků na finálový turnaj MČR, který budou hostit naše kruty.

Dospělí

TK Zlín B – Městský Tenisový klub Karviná 3:5

Naše bečko odehrálo druhý zápas s aspirantem na postup do 1.ligy Karvinou ve značně obměněné sestavě, ale přesto jsme soupeře dokázali potrápit. Body si připsali po výborných výkonech Jarda Šmedek a Sára Bejlek a Honza Macharáček s Lucka Zástěrová prohráli své zápasy 4:6 ve třetím setu.

TK Zlín B – TK Na Dolině 6:3

Závěrečný zápas letošní soutěže vybojovali dospělí po několika trojsetových zápasech. Body připsali Šmedek, Zástěrová, Hrazdil a Hrabec. V deblech jsme získali 2 body.

Bečko končí soutěž s bilancí dvě výhry a jedna prohra a hráči potvrdili, že družstvo je ve 2.lize naprosto zaslouženě. V soutěži nastoupilo letos i několik mladých hráčů , kteří kromě zkušenosti posbírali i důležité body. Dík patří i kapitánovi Jirkovi Svobodovi.

TK Zlín C – TCV Strání 5:4

TK Zlín C – TK Fatra Napajedla 6:0

Céčko vytvořené pro letošní sezónu z mladých hráčů se mělo pokusit o postup do II. třídy . Po vydřeném vítězství ve Strání v rozhodujícím zápase naši jasně přehráli Napajedla a příští rok budou hrát II. třídu, což nemusí být konečná stanice. Rozhodně je v silách týmu poprat se o postup i příští rok. Pochvalu zaslouží celý tým za bojovnost a perfektní atmosféru v týmu.

Dorost

TK Zlín A – TK ZLTC Brno B 5:1

TK Zlín A – HTK Třebíč 5:4

Naši junioři nastupovali s jasně nejmladší sestavou v celé soutěži. Po první prohře se silným Tišňovem Ačko porazilo rezervu ŽLTC a v krásném utkání na závěr soutěže porazili HTK Třebíč, když o vítězství rozhodl až dívčí debl, který Natka Davidová s Luckou Zástěrovou urvali 7:6 ve třetím setu. Pokud se podaří udržet sestavu i pro příští rok, můžeme pomýšlet na boj o přední příčky.

TK Zlín B – TK Blansko 8:1

TK Zlín B – TC Bajda Kroměříž 2:6

Béčko bojovalo ve II. třídě a s bilancí 1:2 na zápasy zůstalo poněkud za očekáváním. Soutěž jsme bezpečně udrželi jasným vítězstvím nad Blanskem a příští rok můžeme naší pozici vylepšit.

Starší žáci

TK Zlín A – ZLTC Brno 6:3

TK Zlín A –TC Brno 1:8

Áčko v nejvyšší soutěži příjemně překvapilo a po vybojovaném vítězství nad ŽLTC Brno 6:3 se naši žáci mohli pokusit o postup na MČR. TC Brno, které letos spojilo síly se ŽLTC Brno, bylo nakonec nad možnosti našich borců. Přesto odehráli bojovný zápas a celé družstvo zaslouží velkou pochvalu.

TK Zlín B – TK Blansko 6:3

TK Zlín B – TC BORS CLUB –STK 7:2

Béčko nastupovalo ve II. třídě a k poslednímu zápasu odjíždělo s vidinou možného postupu do vyšší soutěže. Po jasném vítězství 7:2 se můžeme příští rok těšit na druhou nejvyšší soutěž. Gratulace!

TK Zlín C – Orel Jednota Uherský Brod 9:0

TK Zlín C – TJ Jiskra Strážnice 8:1

Pro céčko se ukázala III. třída jako příliš snadná a po třech jasných vítězstvích se stěhuje o soutěž výš. Gratulace!

Mladší žáci

TK Zlín A – TC Brno 8:1

TK Zlín A – TK Agrofert Prostějov 0:9

Naše největší naděje na postup na MČR družstev bylo pro letošek Áčko mladšího žactva. Naši využili rovněž příznivého vylosování a vzhledem k tomu, že na MČR postupují dvě družstva, tak společně s Prostějovem si po roce finálový turnaj opět zahrajeme v domácím prostředí dvorců TK Zlín. Velká gratulace!

TK Zlín B – ŽLTC Brno C 6:3

TK Zlín B – TC-MJ-Líšeň 0:9

Béčko rozehrálo soutěž I. třídy výborně a rovněž vstupovalo do posledního zápasu s možností postupu do nejvyšší soutěže. Notně posílené družstvo z Líšně našim ovšem nedalo šanci a tak skončilo naše družstvo s bilancí 2:1. Nicméně družstvu patří velká pochvalu za bojovnost v průběhu celé soutěže.

TK Zlín C – SK Zlín Mladcová 4:5

TK Zlín C – Tenis Slovácko z.s. 4:5

Céčko nastupovalo ve II. třídě a po úvodním vítězství ve Strážnici přišli dvě těsné prohry a celková bilance 1:2 na zápasy

Babytenis

Zlínští babytenisté zakončili jarní část sezony. „A“ tým nenavázal na úspěchy svých vrstevníků z předchozích let a skončil v tabulce na předposledním místě, které nicméně zaručuje účast na podzimním krajském finálovém turnaji v Brně. Doufejme tedy, že na sobě naše naděje do podzimu zapracují a v těžké konkurenci uspějí.

Naše babytenisové „béčko“ naopak zabojovalo a v nižší soutěži obsadilo pěkné druhé místo za týmem Bystřice pod Hostýnem, za což hráčům gratulujeme.