Rezerva dospělých postoupila do II. ligy

Hned čtyři výběry TK Zlín slavily v uplynulé sezoně vítězství ve své soutěži družstev. Velkou radost má rezervní výběr dospělých, který si pod taktovkou nehrajícího kapitána Jiřího Svobody vybojoval postup do II. ligy. Spokojeni jsou také dorostenci B, starší žáci B a mladší žáci C.

Dospělí B

 1. místo v divizi, postup do II. ligy

Kapitán Jiří Svoboda:

Vzhledem k tomu, že první tým tabulky divize Strání dvě kola před koncem soutěže odstoupilo, tak zápas s Tišnovem byl zápasem o postup. Ještě jsme museli brát v potaz souběžně hrající výsledek Kroměříže, který za předpokladu výhry 9-0 s Jihlavou, což se také potvrdilo, jsme museli zvítězit 6-3. A to se nakonec po skvělém výkonu obou našich mužských čtyřher podařilo…

V souboji jedniček Martin Bugaj po svém nejlepším výkonu v soutěži zdolal nepříjemného soupeře Dominika Křipského 6-4, 7-6, další bod přidal Evžen Holiš, kterému po setu soupeř vzdal, Jarda Šmédek v důležitém utkání ve třech setech rovněž zvítězil a čtvrtý bod přidala Petra Horáková, které soupeřka po setu rovněž vzdala. Véna Ventrča po boji podlehl Vítkovi, kterému prohru oplatil v dalším zápase v Tišnově. Skvěle se rozvíjející utkání se vzhledem ke smolnému zranění Natky Slezákové v závěru třetího setu výrazně zkomplikovalo (Natka měla dokonce mečbol). Průběžný stav po dvouhrách 4-2, naše holky musely vzdát čtyřhru, tedy 4-3 stav před mužskýma čtyřhrama a museli jsme vyhrát obě čtyřhry mužské. Kluci podali naprosto skvělé výkony a smetli své protivníky. První pár zvítězil Bugaj, Holiš nad Křipský D, Vítek 6-3 6-1 a druhý pár Ventrča, Macharáček vyhrál nad Křipský F., Hrabálek 6-2 6-1. Zlínský tým skvěle zvládl těžký zápas o postup a zaslouží velké uznání za předvedené výkony!!

 1. kolo: TK Zlín – Slovácko 5:4
 2. kolo: TK Zlín -Tišnov 6:3
 3. kolo: TK Zlín -Strání 9:0 kontumačně, soupeř nenastoupil k utkání Výsledky

Dorost A

 1. místo v lize
 2. kolo: TK Zlín – ŽLTC Brno 8:1
 3. kolo: TK Zlín – Tišnov 3:6
 4. kolo: TK Zlín – Slovácko 3:6

Dorost B

 1. místo ve III. třídě, postup do II. třídy

Kapitán Milan Koukal:

Splnili jsme cíl. Všichni hráči a hráčky podali výborné výkony a po zásluze zcela suverénně ovládli soutěž. Za předvedené výkony si celý tým zaslouží velkou pochvalu.

 1. kolo: Bystřice pod Hostýnem 9:0
 2. kolo: Uherský Brod 9:0

Starší žactvo A

 1. místo v lize
 2. kolo: TK Zlín – Slovácko 8:1
 3. kolo: TK Zlín – TC Brno A 6:3
 4. kolo: TK Zlín – Bors Břeclav 9:0 kontumačně, soupeř nenastoupil

Starší žactvo B

 1. místo ve III. třídě, postup do II. třídy

Kapitán Karel Mikulec:

Družstvo starších žáků „B“ dle předsezónního úkolu postoupilo ze 3. třídy do druhé. Hráči prošli celou soutěží bez zaváhání a postupně vyhráli všechny zápasy. Oporami týmu byly Tonda Hanačík a Nela Mikulcová, kteří odehráli všechny zápasy. Sestava, která se podílela na postupu: Mikulcová Nela, Kuchařová Nela, Davidová Natali,Ostravská Adéla, Hanačík Tonda, Majc Mario,Páže Tomáš, Paže Ondra,Sedlář Nicolas, Vítek Matěj, Čechmánek Dany. Všichni se už těší jak si zahrají druhou třídu.

 1. kolo: TK Zlín – Bystřice pod Hostýnem 7:2
 2. kolo: TK Zlín – TK Natali 9:0
 3. kolo: TK Zlín – Kroměříž B 6:3

Mladší žactvo A

Kapitán Tomáš Macharáček:

Družstvo mladších žáků po loňském 2. místě v Junior tour a postupu na MČR mělo logicky i letos nejvyšší ambice. Družstvo prošlo hráčskou proměnou a bylo potřeba zapracovat nové hráče. Podařilo se zajistit rovněž posily na hostování. Bohužel v úvodu soutěže se zranily oba slovenští hráči Tomáš Talajka i Samuel Juriga a na klíčové utkání na ŽLTC Brno jsme odjížděli oslabeni a bez reálné šance na vítězství. Po těsné prohře s pozdějším postupujícím družstvem TC Brno 4:5 jsme skončili na konečném 4.místě. Myslím, že konečné umístění nakonec můžeme považovat za úspěch, postup letos byl přece jenom vysoko.

Tonda Hanačík a Marek Rektořík odehráli většinu na pozici jedničky a dvojky a obtížnost soupeřů tomu odpovídala. Tonda vybojoval několik důležitých bodů a pro Marka to byla výborná zkušenost a dokázal potrápit i výrazně silnější soupeře. Velkou posilou se stal Honza Raštica, první hráč ČR ročníku 2008, který zvítězil ve všech utkáních do kterých nastoupil. Mario Majc a Tom Páže (ročník 2008) dostali možnost si vyzkoušet úroveň nejvyšší soutěže mladších žáků a oba získali i první vítězství. U dvou zápasů na závěr soutěže ještě pomohl Samuel Juriga.

Děvčata nastupovala ve stabilní dvojici Natka Davidová a Nicol Gregůrková. Obě odváděly perfektní a bojovné výkony celou soutěž a ve čtyřhře nenašly za celou soutěž přemožitelky. Jediný zápas, který holkám nevyšel, bylo utkání na ŽLTC, ale celkově holky zaslouží velkou pochvalu. Do soutěže nahlédla i Adelka Ostravská, která získala i jeden cenný bod.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům k perfektnímu přístupu k utkáním a velké bojovnosti. Bylo vidět, že všem záleží na celkovém výsledku týmu a vzájemná podpora byla příkladná.

Poděkování patří také rodičům, kteří se stali součástí družstva a i díky nim proběhla celá soutěž naprosto hladce.

 1. kolo: TK Zlín – TC Brno 4:5
 2. kolo: TK Zlín – HTK Třebíč 6:3
 3. kolo: TK Zlín – Jihlava 7:2

Mladší žactvo B

 1. místo ve II. třídě

Kapitán Jiří Ostravský:

O vítězi soutěže rozhodlo jediné utkání s Bajdou Kroměříž A, ostatní duely jsme s přehledem a hladce vyhráli. V rozhodujícím zápase s Hanáky musíme sportovně uznat, že soupeř byl lepší a neměli jsme na něj, třebaže jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Bodovali jen hráči na třetím a čtvrtém postu. Sice nám k prvenství chyběly jen dva body, ale na ty jsme i přes nezměrnou bojovnost a nasazení neměli.

Každopádně sezonu považuji za poměrně úspěšnou, mladí splnili očekávání, hráli na co měli. Všichni hráči prokázali zlepšení, nikdo nezklamal. Navíc řada hráčů dostala prostor nastoupit v prvním týmu a i za starší žáky B.

 1. kolo: TK Zlín – Kroměříž 3:6
 2. kolo: volno
 3. kolo: TK Zlín – LTC Hodonín 7:2

Mladší žactvo C

 1. místo ve III. třídě, postup do II. třídy
 2. kolo: TK Zlín – SK Uherský Brod 7:2
 3. kolo: TK Zlín – Napajedla 6:3
 4. kolo: TK Zlín – Bzenec 9:0

Babytenis A

 1. místo v lize, postup do oblastního finále v září

Kapitán Petr Cimra:

O tomto víkendu zakončili svou soutěž i hráči A týmu babytenisu. V náročných podmínkách je čekala dvě utkání proti celkům TK BORS Břeclav a silnému ŽLTC Brno. Po očekávaném vítězství nad tenisty z Břeclavi dokázali naše naděje porazit až nečekaně hladce i své brněnské soupeře. Díky výborným výkonům si zajistili i výhodnou pozici pro nasazení do krajského finále, za což jim patří velká gratulace.

TK Zlín – TC Brno 4:2

TK Zlín – Bors Břeclav 5:1

TK Zlín – ŽLTC Brno 5:1

Babytenis B

 1. místo v I. třídě TK Zlín – Sokol Uherský Brod 5:1

TK Zlín – SK Uherský Brod kontumace, soupeř odstoupil ze soutěže

Minitenis

 1. místo v I. třídě

TK Zlín – Drnovice 5:3