Slezáková s Horákovou a Davidová přeborníci kraje ve čtyřhře

S výjimkou Babytenisu měly o víkendu týmové soutěže volno, neboť přednost dostaly krajské přebory dorostu a mladších žáků.

Dorostenci bojovali v Třebíči. Vena Ventrča prohrál mezi 16 nejlepšími s pozdějším vítězem Kovaříkem a o kolo později se stejným soupeřem dohrál i Jarda Šmédek, který jediný dokázal vzít pozdějšímu vítězi alespoň set. V deblu se medaile dočkal Ventrča, který společně s Michaelem Kulhánkem vybojovali třetí místo.

Dorostenky se utkaly o titul přebornice kraje v Jihlavě. Natka Slezáková prohrála mezi 16 nejlepšími. Petra Horáková ztratila dobře rozehraný semifinálový zápas ve třech setech a odvezla si třetí místo. Společně pak holky vyhrály celou soutěž v deblu a získaly titul přebornic kraje.

Mladší žáci hráli svůj turnaj v Uherském Hradišti. Tonda Hanačík uhrál na silně obsazeném turnaji osmifinále, na první nasazeného Sedláře už poté nestačil.

V kategorii mladších žaček uhrála Natali Davidová vynikající 2. místo ve dvouhře a k tomu získala titul ve čtyřhře s Majdou Smékalovou. Opět si tak zajistila účast na mistrovství ČR.

„Turnaj se mi povedl, ale chtěla jsem získat obě první místa a zlepšit umístění z halového přeboru,“ konstatovala mladá úspěšná tenistka, kterou finálovou porážka v singlu ještě bolí. „Proti Majdě Smékalové jsem už na podzim měla dva mečboly, ale nakonec prohrála. Teď jsem si na ni věřila a chtěla ji porazit. Bojovala jsem až do konce, ve druhém setu jsem ještě vedla 4:2, ale nevyšlo to. Zápas byl dlouhý, hrály jsme téměř dvě hodiny,“ poznamenala Davidová. „Pak se hrálo finále čtyřhry a jsem ráda, že jsme si s novou deblovou parťačkou sedly a přebor vyhrály. Turnaj byl náročný, ale dala jsem do toho všechno,“ konstatovala mladá hráčka, které v Brně fandil i děda Drobný. Od mala mi parádně plete rakety a stará se o ně, za což mu patří velký dík,“ vzkázala.

DOSPĚLÍ

Na turnaji v Kroměříži získal pěkný úspěch Honza Duben , který poprvé mezi dospělými uhrál semifinále v singlu i v deblu.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci a žákyně hráli turnaj v Brně na Kraví Hoře. Michal Juřena a Adam Prusenovský uhráli semifinále v singlu. Nela Mikulcová se Sárou Chytilovou vybojovaly finále v deblu.

BABYTENIS

Áčko hrálo trojutkání v Prostějově. „Proti domácímu týmu nebyla prakticky žádná očekávaní pozitivního celkového výsledku, avšak náš tým částečně oslabený o nemocného Honzu Prusenovského s náhradníkem z támu B Markem Šustou, podal velmi dobrý výkon a hlavně v zápase jedniček měl Patrik Kolář několik možností zdramatizovat utkaní. Bohužel se mu to nepovedlo ani ve čtyřech gamech, ve kterých měl několik výhod při svém i soupeřovém podání, takže výsledek 0:6 byl příliš krutý,“ posteskl si zlínský kouč Petr Cimra. „Andre Majc alespoň utrhl cenný game proti výbornému Wirglerovi a Petr Slovák uhrál dva gamy proti kamarádovi z domácího klubu Rakousovi. Za zmínku stojí určitě i čtyřhry, kde se kluci určitě proti pozměněné sestavě domácího Agrofertu určitě neztratili.“

V dalším utkání proti Znojmu již byly síly mnohem vyrovnanější, zlínský výběr zvítězil po nerozhodném výsledku zápasu 3:3 rozdílem součtu gamů o pouhé dva. „Za což chválím každého jednotlivého hráče za bojovnost a odhodlání. Dlužno dodat, že se celé střetnutí proti Znojmu neslo v nádherném duchu fair-play, o což se přičinil také kapitán Znojma Martin Wirgler,“ poděkoval Cimra.

B tým bojoval pod vedením kapitána Jiřího Střítěského proti tymum Vizovic a TK Natali v sestavě: Plášek, Střítěská Sára, Misota a Zámorská. „Pro Filipa Misotu a Elen Zámorskou to byl první kontakt se soutěžním tenisem a snad jim účast ve střetnutí přinese další motivaci a chuť k tréninku. Sára i Štěpán již soutěžní zkušenosti mají, což potvrdili svými výkony,“ konstatoval Cimra.