Šmédek se v Mariboru probojoval do čtvrtfinále

Další zkušenosti, ale i body do žebříčku sbírali na ITF turnaji juniorů ve slovinském Mariboru hned dva zlínští tenisté. Svěřenci trenéra Filipa Svozílka potvrdili své kvality a postoupili z tříkolové kvalifikace. „Vysoce kvalitně obsazený turnaj z kraje sezony znamenal porovnání formy na mezinárodní úrovni. Oba tenisté ukázali své možnosti a už i dávku profesionalismu, za což jsem velmi rád,“ konstatoval Svozílek.

Největšího úspěchu dosáhl Jaroslav Šmédek. Patnáctiletý talentovaný tenista TK AGROFERT Prostějov, který se ale připravuje na zlínských dvorcích, zvládl náročnost tříkolové kvalifikace a následně se probojoval až do čtvrtfinále. „Jarda odehrál čtyři kvalitní utkání a připsal si 15 bodů do žebříčku ITF. Odstartoval tak výborně letošní halovou sezonu,“ potěšilo trenéra.

Sedmnáctileté Natálii Slezákové los v základní části turnaje nepřál a přiřkl ji hned na úvod druhou nasazenou Rusku Mikhaylovou, aktuálně 212 hráčku světa. „Natali po boji podlehla ve třech setech a i ona dokázala, že se může letos pokusit meřít i s hráčkami na hraně juniorského grandslamu,“ dodal Filip Svozílek.