Šmídová i po nemoci uhrála semifinále a hrála na ME za Česko

Další úspěch si připsala naše tenistka Karolína Šmídová.

Zlínská hráčka skvěle reprezentovala náš klub na Mistrovství České republiky jednotlivců mladšího žactva, který se konal tradičně v Mostě.

„Z důvodu čtrnáctidenní přestávky ovlivněné nemocí nezbylo dostatek času na trénink a tak se jelo trošku s neznámou v jaké aktuální formě se Kája nachází,“ poznamenal osobní trenér Jiří Svoboda.

Společně přitom udělali vše proto, aby se Kája za týden dostala do co nejlepší formy a poslední trénink se konal společně na ČLTK Praha.

Kája byla dle žebříčku rovnou nasazená do druhé kola, kde se až za stavu 0:3 se soupeřkou Doležalovou dostala do svého rytmu a zápas otočila na konečných 6:4, 6:1. V osmifinále si poradila s Padrnosovou 6:0, 6:3. Ve čtvrtfinále ji čekala rivalka z top 5 v republice Přikrylová, kterou porazila ve třech setech 6:1, 1:6 a 6:0. V semifinále narazila na nejlepší českou hráčku Kováčkovou, se kterou prohrála.

„I tak to považujeme za skvělý úspěch a konečným třetím místem jen potvrdila svou úspěšnou sezonu, která ji katapultovala do české reprezentace na evropský Summer Cups družstev dívek U12,“ upřesnil trenér Svoboda.

Česká reprezentace družstev dívek U12 se zlínskou zástupkyní Karolínou Šmídovou a dále Janou Kováčkovou (TK Sparta Praha) a Glórií Levinsky (TK Agrofert Prostějov) reprezentovali naši zemi na Evropském Summer Cups.

V neoficiálním mistrovství Evropy podaly parádní výkony a postoupily přes Španělsko a Irsko ze silné skupiny z druhého místa. O postupu do finálové části je zastavilo až Rakousko.

I tak holkám včetně naší Káji děkujeme za skvělé reprezentování!