Soutěže družstev se rozběhly. Naše týmy sbíraly zkušenosti i výhry

Již na plné obrátky se poslední dubnový víkend rozběhla letní část tenisových soutěží družstev. Pod širým nebem a na antuce naše výběry sbíraly nejen zkušenosti, ale i cenné výhry. Níže přinášíme souhrn výsledků a komentář šéftrenéra klubu Tomáše Macharáčka.

DOSPĚLÍ

Dospělí „B“

Naše béčko se loni probojovalo do 2. ligy a dostalo možnost odehrát velké množství kvalitních zápasů proti kvalitním soupeřům. Drobnou komplikací je, že pět hráčů ze soupisky letos absolvuje maturitu, což zásadně ovlivňuje přípravu i účast na některých zápasech.

  1. kolo TK Zlín B – Jiskra Otrokovice 4:5

Smolná prohra, kdy Petra Horáková prohrála s Kájou Vlachovou ve třech setech a Jirka Novák ml. v klíčovém zápase podlehnul Honzovi Přehnalovi 6:7 ve třetím setu. Vynikající výkony podal Tomáš Hrabec i hostující Evžen Holiš a Véna Ventrča, kteří získali 3 body ve dvouhrách. Evžen s Tomem ještě přidali vítězství ve čtyřhře.

  1. kolo TK Zlín B – VSK VŠB-TU Ostrava 1:8

Ostrava přijela v nejsilnější možné sestavě. Tak si naši borci mohli zahrát se špičkovými hráči. Čestný bod získala Barča Miklová po výhře nad Malatinskou. Jinak náhled do soupisky :

Halak Mikhail – 783 ATP

Svrčina Dalibor – 8. Junior ITF

Kučová Zuzana – bývalá hráčka 51. WTA .

DOROST

Dorost A

  1. kolo: TK Zlín A – LTC Hodonín 8:1

Výsledkově jednoznačné, ale zápas přinesl čtyři trojsetové bitvy.

  1. kolo :TK Zlín A – TC Brno A 6:3

Čekala se vyrovnaná bitva. Véna Ventrča promarnil vedení 6:2 5:0, ale vítězství nakonec vybojoval v tiebreaku. Honza Hrazdil udolal Bartoňka 6:1 7:5 a holky přidaly jasné výhry a bylo z toho vedení 4:2 po singlech. Vítězství pečetily Petra Horáková s hostující Sárou Bejlek jasnou výhrou v deblu. Závěrečné chlapecké debly již jenom upravily konečný výsledek na 6:3. Pochvalu zaslouží i Michal Juřena za bojovný výkon v singlu a společně s Adamem Prusenovským sahali po vítězství i v deblu.

Dorost B

Béčko letos postoupilo do II. třídy a určitě má šanci postoupit do vyšší soutěže i v letošní sezoně.

V prvním kole porazili naši borci nebezpečnou Bajdu Kroměříž 6:3 a ve druhém kole si přivezli jednoznačnou výhru 7:2 z Tišnova.

STARŠI ŽÁCI

Starší žáci A

Áčko starších žáků má určitě ambici se pokusit postoupit na finálový turnaj MČR.

  1. kolo TK Zlín A – TK Tilia Brno 7:2
  2. kolo TK Zlín A – Spartak Jihlava A 5:4

V singlu bodoval z kluků pouze Michal Juřena a bylo to klíčové vítězství. Lucka Zástěrová s Natkou Davidovou získaly snadno 3 body. Rozhodující bod poté získali sehraní deblisti Michal Juřena s Adamem Prusenovským snadným vítězstvím 6:3 6:2.

Starší žáci B

Béčko letos hraje II. třídu a na kontě má na kontě zatím dvě výhry. Vítězství s béčkem Mladcové 6:3 a snadnou výhru s Teslou Brno 8:1.

Starší žáci C

Céčko hraje III. třídu a rovněž získalo dvě výhry 6:3 v Holešově a 9:0 se Sokolem Vizovice.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci A

  1. kolo TK Zlín A – TK Agrofert Prostějov 1:8

V Prostějově je to vždycky o tom zahrát si proti předním hráčům této věkové kategorie. Překvapivě hladkou výhru si připsal Domča Bodlák, který porazil Zavřela 6:0 6:3.

  1. kolo TK Zlín A – ŽLTC Brno A 5:4

Zatím nejcennější výhru dosavadních zápasů družstev si připsali naši borci proti silnému družstvu ŽLTC Brno. Hladkou výhru si připsal Tonda Hanačík a Tomáš Váňa vybojoval cenné třísetové vítězství. Perfektní výkon poté přidala Adélka Ostravská, která porazila v krásné třísetové bitvě favorizovanou Šindelkovou 6:2 ve třetím setu. Holky ve čtyřhře další bod nepřidaly, a tak museli naši kluci vyhrát oba deblové zápasy. V perfektní atmosféře Mája Majc s Tomem Váňou zvítězili nad Žižkou a Doležalem 6:4 6:3 a Tonda Hanačík s Tomem Pážem udolali Fičora s Kiliánem 6:2 ve třetím setu.

Mladší žáci B

Béčko hraje I. třídu a zatím získalo vítězství 6:3 v Tišnově a doma podlehlo Blansku 1:8.

Mladší žáci C

Céčko nastupuje ve III. třídě a zatím přivezlo prohru z Vyškova 3:6 a získalo domácí vítězství se Šlapanicemi 6:3.