Starší žáci dosáhli na bronz!

Tenisové soutěže, které kvůli covidu a všem opatřením s ním spojeným byly zkráceny, jsou minulostí. A náš zlínský klub se za své účinkování vůbec stydět nemusí. Naopak! Zatímco řada týmů do posledních kol bojovalo o postup, který z různých důvodů nakonec těsně nevyšel, úspěch slaví první tým staršího žactva, které dosáhlo na skvělou bronzovou medaili.

Soutěže družstev závěrečné kolo

Dospělí „B“ 2. liga

TK Zlín B –TJ Slovan Moravská Třebová 2:7

Béčko se dostalo výbornými výkony do nečekané situace, kdy v posledním kole bojovalo o postup do 1.ligy. Kvůli absenci velké části družstva (účast na turnajích ITF , ETA) byla šance na vítězství mizivá. Šanci dostali i dorostenci, pro které to byla velká zkušenost. O body se nakonec postaral Evžen Holiš a po maturitě se vracející Petra Horáková. Konečné 2. místo je vynikajícím výsledkem a povzbuzením před podzimní účastí A týmu v 1.lize.

Dospělí „C“ II.třída

TK Zlín C – ŽLTC Brno C 0:6

Nekompletní družstvo nemělo šanci na vítězství a celkově se umístilo na 3. místě.

Dorost „A“ MONETA – O putovní pohár prezidenta ČTS

TK Zlín A – LTC Hodonín 5:4

V singlech bodovali Michal Juřena, Honza Kumstát a nováček v týmu Aďa Ostravská. Za vyrovnaného stavu 3: 3 rozhodovaly čtyřhry. Lucka Zástěrová s Áďou Ostravskou těsně prohrály 6:7 3:6. Kluci ovšem nezaváhali a oba debly jsme s přehledem vyhráli. Celkově to v systému soutěže play off stačilo na 5. místo.

Dorost „B“ II.třída

TK Zlín B – TK Uherské Hradiště 9:0

Béčko si zajelo pro jasnou výhru do Hradiště. Marek Rektořík a Tom Váňa vybojovali svá vítězství ve třech setech. Ostatní zápasy byly snadnou záležitostí. Škoda těsné prohry v 1.kole s Kroměříží. Šance na postup do vyšší soutěže určitě byla reálná.

Starší žactvo „A“ MONETA- O putovní pohár prezidenta ČTS

TK Zlín A – ŽLTC Brno B 5:4

Bez nemocného Tondy Hanačíka vybojovalo Áčko cenné vítězství, když rozhodujícího debla vyhráli Mario Majc s Tomem Váňou 6:3 ve třetím setu. Celkové třetí místo můžeme považovat vzhledem k marodce během soutěže za úspěch.

Starší žactvo B – I.třída

TK Zlín B – ŽLTC Brno C 2:7

Největší překvapení letošních soutěží družstev bojovalo o nečekaný postup až do posledního kola. Družstvo složené převážně z hráčů věkově patřících do kategorie mladšího žactvo předvádělo perfektní výkony. Soupeři ze ŽLTC byli nakonec nad síly našich hráčů, přesto patří týmu velká pochvala.

Starší žactvo „C“ II.třída

TK Zlín C – TC Holešov 3:6

Céčko nakonec neurvalo vítězství ani v posledním kole. Škoda především těsné prohry 4:5 v prvním kole s Napajedly.

Mladší žactvo „A“ MONETA – O pautovní pohár prezidenta ČTS

TK Zlín A – ŽLTC Brno A 5:4

Velmi cenná výhra a celkově třetí místo v soutěži. V infarktovém posledním deblu vyhrál Jirka Ostravský s Dominkem Mačejem 6:3 ve třetím setu. Družstvo bude mít určitě šanci v příštím roce zabojovat o postup na MČR družstev.

Mladší žactvo „B“ I. třída

TK Zlín B – TJ Ždár nad Sázavou 7:2

Rezerva mladšího žactva vybojovala na závěr soutěže vítězství a obsadila celkově 7.místo

Babytenis A a B

Do kategorie babytenisu přihlásil náš klub dvě družstva. Družstvo A se kvalifikovalo do závěrečného finálového turnaje Memoriál Zdeňka Kocmana ve složení Lešingr, Švecová, Ostravská, Šimonič. Našim nadějím se bohužel nepodařilo dosáhnout očekávaného tabulkového umístění ať už ze zdravotních či rodinných důvodů opor Jirky Lešingra a Leny Švecové, kdy v zápasech proti TC-ŽLTC Brno „B“ a Tišnovu náš oslabený tým prohrál oba zápasy součtem gamů o dva a ve druhém případě o jeden gem. Nezbývá doufat, že už si náš tým smůlu vybral do dna a v krajském finále Memoriálu Zdeňka Kocmana v září se ho bude držet už jen štěstí.

Družstvo B sbíralo cenné soutěžní zkušenosti v nižší soutěži v sestavě Nuhlíček, Sukop, Macháčková, Tománková, O.Výmola a Malina. Cílem této soutěže je především naučit se hrát soutěžní utkání, což se našim hráčům zajisté podařilo.