Starší žáci pomýšlí na postup

Se střídavými úspěchy si vedli tenisté našeho klubu v týmových soutěžích. Rezervní výběr dospělých ve 3. kole II. ligy doma tvrdě narazil a v příštích duelech bude bojovat o záchranu.

Dospělí

TK Zlín B – TK Slavia Orlová 1:8

Na zápas do Orlové po všech omluvenkách hráčů odjelo družstvo dospělých pouze s dvěma muži a oslabenou sestavou žen. S favoritem soutěže nebyla šance na dobrý výsledek a čestný bod získal Evžen Holiš v singlu proti Kadorovi. Doufejme, že na následující zápasy, které rozhodnou o setrvání ve druhé lize se náš tým sejde v nejsilnější sestavě.

Dorost

TK Zlín A – HTK Třebíč 6:3

Předzápasové předpoklady o třech bodech z utkání děvčat nevyšlo a holky své singlové zápasy prohrály. Výborně je zastoupili kluci, kteří získali tři body a to ještě Michal Juřena prohrál po boji 6:7 ve třetím setu. Vyrovnané utkání nakonec rozhodovaly za stavu 3:3 po singlech závěrečné čtyřhry, které naši hráči s přehledem vyhráli. Celé družstvo zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a perfektní přístup k zápasu.

TK Zlín B – TC Bors Klub – STK Břeclav 9:0

Starší žactvo

TK Zlín A – HTK Třebíč 8:1

Snadné vítězství a Áčko už vyhlíží příští zápas proti ŽLTC Brno, který rozhodne o případném postupu na MČR.

TK Zlín B – SK Zlín Mladcová A 3:6

Zápas o první místo v tabulce. Nadějný stav 3:3 po singlech a šance na vítězství bohužel zhatily tři jasné prohry v deblech.

Mladší žactvo

TK Zlín A – TK Znojmo 8:1

Zatím největší překvapení soutěží družstev získalo další snadnou výhru. Ve Znojmě si Áčko poradilo s nepříjemným soupeřem a zřejmě si zahraje o postup na MČR s favoritem TC Brno.

TK Zlín B – TC Brno B 2:7

Bečko hraje bojuje ve druhé nejvyšší soutěži a cílem bude udržet soutěž pro příští rok. TC Brno bylo nad síly našich hráčů, ale klíčové zápasy teprve přijdou.

TK Zlín C – Tenisový klub Vnorovy 5:4

Vyrovnaný a bojovný zápas rozhodovaly až čtyřhry a naši si odvážejí cennou výhru 5:4.

Baby tenis

Áčko se v prvním kole postavilo dvěma nejsilnějším týmům, se kterými budou naši nejmladší určitě bojovat i na závěrečném finálovém turnaji na podzim. Naši dostali možnost otestovat svoji formu proti silným soupeřům a získali spoustu zápasových zkušeností.

TK Zlín A – ŽLTC Brno 3:3

Vyrovnaný zápas rozhodlo až skóre gamů ve prospěch našich borců.

TK Zlín A – TC Brno 1:5

Čestný bod získala Terka Hlobilová.

TK Zlín B – SK Zlín Mladcová 3:3

TK Zlín B – TJ Sokol Uherský Brod 1:3