Talentované mládí pilovalo kondičku v Sidonii

Tradiční, ale o to náročnější kondiční přípravu má za sebou talentované mládí Tenisového klubu Zlín. Začátek dubna ji v krásném rekreačním centru Pohoda v Sidonii v Bílých Karpatech pilovalo 24 závodních hráčů a hráček (8-18 let) pod vedení kvarteta trenérů Roman Hrabal, Tomáš Macharáček, Jiří Svoboda a David Machala.

„I přes nepřízeň počasí se podařilo zdárně plnit tréninkové plány. Pevně věříme, že našim závodním hráčům absolvované soustředění dopomůže k lepším tenisovým výkonům v blížící se letní sezoně,“ přeje si Jiří Svoboda.

„Během čtyř dnů jsme přípravu zaměřili na trénink koordinace, rychlosti, síly a vytrvalosti. Nechyběly ani kompenzační cvičení a strečink, o rozptýlení se postaraly doplňkové sporty, jako jsou zápasy ve fotbale, florbale, basketbalu a vybíjené. Vše jsme pak doplnili jízdou na koloběžkách a tradiční válkou s tenisovými míčky,“ upřesnil Roman Hrabal.

Letní „antukovou“ sezonu odstartují víkendové turnaje družstev. Na domácích kurtech ve zlínském areálu Vršava se v sobotu a v neděli představí výběry dospělých, dorostu a mladších žáků, starší žáci zajíždí ke své sezonní premiéře do Brna. „ Vzhledem ke klimatickým podmínkám náš všechny čeká náročný začátek. Přesto věříme, že soutěže rozehrajeme na výbornou. Ve všech soutěžích máme nejvyšší ambice,“ konstatoval předseda klubu TK Zlín Jan Macharáček.