Tenisté slavili postup na MČR družstev

Povedené jaro. Tenisový klub Zlín v soutěžích družstev slavil úspěch na všech frontách. Prakticky všechny kategorie dosály na medailové příčky, přičemž největšího úspěch slaví dorostenci a mladší žáci, kteří po srdnatých výkonech v celé jarní části obsadili postupové příčky na republikový šampionát, kde se pokusí o medaile. „Skvělý výsledek na všech frontách. Z postupů našich výběrů mám velkou radost a přeji mnoho úspěchů ve finálových bojích,“ vzkázal předseda TK Zlín Jan Macharáček.

Dospělí B

V obou utkáních chyběl rezervě Zlína zraněný nejlepší hráč Martin Bugaj. Tým nakonec vybojoval celkově 3. místo v soutěži.

TK Zlín B – Jiskra Otrokovice 4:5

Start Brno – TK Zlín B 6:3

Dorost A

Dorostenci pod vedením kapitána J. Svobody bez zaváhání ovládli nejvyšší dorosteneckou soutěž a postupují z prvního místa na MČR, které se uskuteční v září na Spartě Praha!!!

ŽLTC Brno – TK Zlín A 1:8

TK Zlín A – Spartak Jihlava 7:2

Starší žactvo

Družstvo staršího žactva pod vedením kapitánů V. Nováka a T. Drobného obsadilo celkově 3. místo v soutěži.

Jiskra Otrokovice – TK Zlín 6:3

TK Zlín – TC Brno B 6:3

Sestava: Michal Juřena, Erik Nedbálek, Lukáš Novák, Adam Prusenovský, Lucie Stříteská, Natali Davidová

Mladší žactvo

Mladší žactvo A postupuje na Mistrovství ČR družstev, které bude 13. – 16. července hostit Zlín!!! Postup týmu přitom zaručovala jen výhra v posledním kole proti TC Bors Břeclav. Podle kapitána zlínských tenistů Tomáše Drobného byla rozhodující bitva dramatická: „Utkání jsme chtěli rozhodnout už po singlech, ale trošku se naše strategie komplikovala při dvou souběžně hraných zápasech, kdy si Kuba Chovanec musel zahrát jeho oblíbený třetí set, ve kterém při skóre 5:1 a 40:0 odmítl nabídku na výhru a užíval si vítězný zápas v parném počasí co nejdéle, takové zápasy má Kuba prostě rád. Podobný, časově náročný zápas hrála Lucka Zástěrová, která po těsně prohraném prvním setu 4:6 bojovala o každý míč, a ve druhém setu si urvala výhru 7:5. Ve třetím setu Lucka zaslouženě zvítězila 6:1 a přidala další veledůležitý bod k postupu. Jako kapitán družstva opravdu smekám před všemi hráči, a to za neskutečnou bojovnost a soudržnost celého týmu. V roce 2016 jsme vybojovali postup do nejvyšší soutěže MŽ a letos se účastníme mistrovsví republiky družstev, to je prostě skvělé. Je mi ctí s tímto týmem pracovat. Tímto bych rád pozval všechny příznivce a fanoušky tenisu na MČR družstev mladších žáků, které se koná 13. červenceve Zlíně na Vršavě. Budeme potřebovat každý hlas, každý potlesk.“

TK Zlín A – TC MJ Tenis 7:2

Bors Břeclav – TK Zlín A 2:7

Sestava: Kuba Chovanec, Míša Juřena, Áďa Prusenovský, Sam Juriga, Ondra Páže, Natka Davidová, Lucka Zástěrová, Nelča Mikulcová.

Rezerva mladšího žactva po vedením kapitána Karla Mikulce obsadila v soutěži celkově 3. místo.

TK Zlín B – SK Uherský Brod 8:1

Opět jsme potvrdili roli favorita. „Zápasy měly vcelku hladký průběh, kde dominovali domácí hráči. Napínavý souboj odehrál Matěj Vítek, který svého soupeře udolal až ve třetím setu. Jediný bod získal Brod v souboji kamarádů z Uherského Brodu, kde náš Kuba Vacula prohrál s Filipem Hegrem,“ zhodnotil utkání kapitán Karel Mikulec.

ŽLTC D – TK Zlín B 0:9