Turnaj dorostenců ovládl Bartoň, Juřena uhrál druhé kolo

V termínu 7. – 11. června proběhl v našem areálu TK Zlín z pověření Českého tenisového svazu jeden z největších turnajů dorostenců na území ČR v roce 2021!

V pondělí proběhla kvalifikace, ve které bojovalo 32 hráčů o 8 postupových míst do hlavní soutěže a představili se v ní tři domácí hráči.

Lukáš Novák neměl štěstí na los a podlehl druhému nasazenému Blumaierovi 1:6 2:6. V dobré světle se předvedli Tonda Hanačík a Mario Majc, věkem ještě starší žáci! Tonda sahal po postupu, když s prvním nasazeným Skokanem vedl 5:1 v rozhodující sadě, bohužel utkání nedotáhl do vítězného konce. Mario přehrál v prvním kole o tři rok staršího Sucháně a ve finále kvalifikace nestačil, stejně jako Lukáš Novák, na Blumaiera.

48 hráčů z celé republiky změřilo síly od úterý do pátku v hlavní soutěži. V ní získávali zkušenosti dva naši mladí hráči. Adam Prusenovský nestačil na Švojgra z I.ČLTK 1:6 3:6, stále se lepšící Michal Juřena vydřel první kolo s Krakovským z Havířova 6:3 7:6 a v dalším kole podlehl po boji nasazenému Klakurkovi z TC Brno 7:5 2:6 1:6.

Roli favorita potvrdil ve dvouhře první nasazený Dominik Bartoň ( Agrofert Prostějov ), když ve finále porazil Josefa Zapletala (Tenis Slovácko ) 6:3 6:2. Dominik v průběhu turnaje ztratil pouhých 11 gamů!

Finalista Zapletal si zpravil chuť ve čtyřhře, kterou vyhrál spolu s Honzou Hrazdilem. Honza je hráčem Agrofertu Prostějov, ale přípravu absolvuje v našem klubu a nastupuje za naše družstva dospělých!

Kompletní výsledky

Turnaj proběhl za podpory Statutárního města Zlín a Jihomoravského tenisového svazu.