Úvodní charitativní turnaj ovládli Pastyřík s Ostravským

/FOTOGALERIE a VIDEA/ Již podruhé jsme spojili zahajovací klubový turnaj sezony s ušlechtilou myšlenkou, přesněji spolkem Srdce na pravém místě. Tedy s organizací, která pomáhá rodinám pečující o děti, jež bojují o své místo na světě a perou se statečně se svými zdravotními handicapy.

Což je případ Lukáše a Dagmar Žálkových. Jejich rok a půl malý Robinek bojuje se svalovou slabostí. Potřebuje finančně náročné neurorehabilitace a díky nim se jeho stav utěšeně zlepšuje. A právě pomoc organizace Srdce na pravém místě je podle maminky Dáši neocenitelná.

„Moc díky Jakubu Kohoutkovi a jeho spolupracovníkům, moc díky taky zlínským tenistům, jsme opravdu rádi za každý dobrý čin, finance nám pomáhají k náročným pobytům s rehabilitacemi, ještě jednou díky,“ poděkovala maminka Dáša.

„Nám se už pro děti se zdravotními trablemi na jejich překonání povedlo díky sponzorům vybrat přes osm milionů korun, dobří lidé v dobrých firmách samozřejmě žijí, to mne naplňuje radostí a pocitem, že za osm let naší činnosti jsme dokázali opravdu pomáhat. Samozřejmě nekončíme a jedeme dál. A moc si vážíme toho, že pomáhají třeba i zlínští tenisté, prostě mají srdce na správném místě,“ komentoval 17 tisícovou částku vybranou na turnaji Jakub Kohoutek, šéf spolku Srdce na správném místě.

Úvodní turnaj sezony pro partnery a členy klubu nakonec v konkurenci jedenácti párů sezony, kdy o jejich složení rozhodl los, ovládla dvojice Petr Pastyřík – Jiří Ostravský. Ve finále přehrála o generaci starší dvojici Polínek, Čada.

„Tentokrát vyhráli všichni, kteří se zúčastnili a přispěli dobré věci. Díky tenistům, díky spolku Srdce na pravém místě a malému Robinkovi přeji plné uzdravení,“ vzkázal předseda TK Zlín a ředitel turnaje Jan Macharáček.